Po raz czternasty Życie Podkarpackie i Fundacja ŻP „Podaruj Dzieciom Radość” zorganizowały Wielki Piknik Charytatywny „Wakacje bez barier”, z którego dochód zostanie przeznaczony na letni wypoczynek dzieci niepełnosprawnych z Przemyśla i okolic.
Przed imprezą z niepokojem wpatrywaliśmy się w niebo – wszak trwające od dwóch tygodni upały musiały się kiedyś skończyć, a prognozy zapowiadały ten koniec właśnie na niedzielę. Ponieważ takie zmiany pogodowe bywają gwałtowne, niepokój był uzasadniony. Na kilkanaście minut przed rozpoczęciem pikniku niebo nad Przemyślem przysłoniły ciemne chmury, z których zaczął padać ciepły, letni deszcz. Natura była jednak dla nas łaskawa i już po paru minutach zaczęło się rozjaśniać. Później już przez cały dzień pogoda nam sprzyjała. Dopisała również publiczność, której z godziny na godzinę przybywało.Największa frekwencja oczywiście towarzyszyła kulminacyjnym momentom naszej zabawy: rozstrzygnięciu loterii i konkursowi Miss Życia Podkarpackiego oraz koncertowi toruńskiej grupy Manchester. Zwycięzcy głosowania publiczności oraz internautów podczas sopockiego festiwalu TOPTrendy z 2008 r. przemyską publiczność również zachwycili swoim występem. Blisko dwugodzinny koncert wydawał się nie mieć końca, a o 22.00 widownia wciąż krzyczała: „jeszcze jeden!”.
Tegoroczny piknik upływał pod znakiem Dnia Węgierskiego. Stąd na scenie występy zespołów folkowych z tego kraju, a w ramach poczęstunku węgierskie leczo. Swoją obecnością zaszczyciła nas konsul generalna Węgier w RP dr hab. Adrienne Körmendy.
Wszystko, co dobre, jednak szybko się kończy i 14. Wielki Piknik Charytatywny przeszedł do historii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze