Reklama

Żeglarze zabiorą Fabiana w wymarzony rejs

Kurs żeglarstwa w teorii i kompendium wiedzy na temat bezpiecznego zachowania nad wodą to profity, które zyskali uczestnicy warsztatów organizowanych dla szkolnej młodzieży przez przemyski Yacht Klub „San” we współpracy z miejscowym WOPR. Jeden z adeptów wypłynie teraz w niezapomniany rodzinny rejs, gdzie pod okiem skipera będzie mógł zastosować nabytą wiedzę w praktyce.

Wysokie temperatury i słońce sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Ten niesie jednak ze sobą pewne ryzyko. Aby wodne szaleństwa były bezpieczne, trzeba przestrzegać reguł dotyczących plażowania w pobliżu akwenów wodnych. Właśnie kwestiom bezpiecznego wypoczynku nad wodą poświęcony był projekt „Woda - zabawa i bezpieczeństwo”, będący propozycją Yacht Klubu „San” oraz Przemyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, adresowaną do uczniów szkół. Przedsięwzięcie obejmowało cykl spotkań z uczniami[paywall] 14 klas ze szkół podstawowych z Przemyśla (nr 5, 11, 1, 4) i okolic (SP w Łętowni), odbywających się w ramach godzin wychowawczych, a poświęconych kwestiom bezpieczeństwa nad wodą. Organizatorzy przekazywali najmłodszym wiedzę na temat ryzyka, jakie niosą ze sobą kąpiele w miejscach zabronionych, scenariusze zachowań w sytuacji bycia świadkiem tonięcia innej osoby, sposoby wzywania pomocy w momencie wypadnięcia członka załogi za burtę itp. W ramach szkoleń uczestnicy poznali też sprzęt pływający, środki ratunkowe i zasady udzielania pierwszej pomocy. Mieli okazję przećwiczyć ratowanie zespołowe, wykonywanie resuscytacji na symulatorze i sprawdzić przyswojoną wiedzę teoretyczną. Bonusem dla jednego ze słuchaczy jest darmowy, jednodniowy rejs po Solinie, w który wylosowany w redakcji ŻP (patronującej akcji) zwycięzca może zabrać swoją najbliższą rodzinę. Wiadomo już, że wypłynie w niego uczeń klasy II e Szkoły Podstawowej nr 4 w Przemyślu Fabian Brudek.
– Liczymy, że podczas prowadzonych pokazów i warsztatów udało się wyposażyć młodzież w niezbędną wiedzę i nauczyć właściwych zachowań nad wodą – podsumowuje przedsięwzięcie Karol Gajdzik z YK „San”.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Żeglarz - niezalogowany 2016-07-15 20:38:13

    Przemyska rzeczywistość, zamiast stworzyć własny projekt i go realizować, to naśladują innych którzy robią to w szkołach już od kilku lat  i troszkę wstyd że mając własny ośrodek i własny sprzęt pływający , otrzymując dotację, pobierając składki i wpisowe oraz opłaty za czarter sprzętu klubowego y/k San zabiera na Solinę tylko jedno dziecko. Wstyd drodzy żeglarze z y/k San 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości