Reklama

„Żegnamy smog” – profilaktyka także ważna! [ZDJĘCIA]

20 października br. pod hasłem „Żegnamy smog” szefostwo Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu przy współpracy z Hufcem Ziemi Przemyskiej Związku Harcerstwa Polskiego zorganizowało ciekawą grę terenową.

Areną gry był Park Miejski im. Mariana Strońskiego w Przemyślu. Tam uczestnicy musieli odnaleźć pięć punktów rozlokowanych w różnych zakamarkach.

Przy każdym z nich czekało inne zadanie. Trzeba było m.in.: rozszyfrować zakodowany tekst, pokonać „pajęczynkę” – rozciągniętą między drzewami linę na kształt sieci pajęczej, czy też przejść przez „pole minowe”.

Za prawidłowe wykonanie każdego polecenia[paywall] drużyna otrzymywała informacje przydatne w finale.

– Uczniowie musieli się wykazać umiejętnością logicznego myślenia, współpracą w grupie, zaufaniem do siebie i odpowiednią koordynacją ruchową. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa. Bo o zabawę i zdobycie wiedzy na temat negatywnego wpływu smogu na zdrowie i przeciwdziałaniu mu przede wszystkim chodziło – powiedział kierownik Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Paweł Bugira.

Reklama

Gra adresowana była przede wszystkim do uczniów z klas VI – VIII szkół podstawowych. W szranki stanęły ostatecznie reprezentacje dziewięciu szkół: nr 1, 4, 6 i 15 z Przemyśla, SP 2 w Żurawicy oraz podstawówki z: Bolestraszyc, Buszkowic, Krównik, Wyszatyc.

– Motto naszej zabawy brzmiało „Żegnamy smog”, więc tematem – jak nietrudno się domyślić – był wpływ smogu na zdrowie człowieka. Jako szpital stawiamy przed sobą zadanie nie tylko leczenia chorych, ale także przeciwdziałania zachorowaniom. Nasze działania kierujemy do różnych grup, w tym do młodzieży, która jest narażona na wiele szkodliwych czynników. Jednocześnie to grupa, która może skutecznie zapobiegać różnym chorobom, jeśli wprowadzi w życie zasady zdrowego życia już w młodości – powiedziała dyrektor szpitala na Monte Cassino Barbara Stawarz.

Finał gry odbył się w malowniczym amfiteatrze na przemyskim Zniesieniu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Bolestraszyce, drugie SP 4 Przemyśl, a trzecie SP 1 Przemyśl.

Na wszystkich uczestników czekały upominki, a na zwycięzców nagrody rzeczowe. Drużyny otrzymały również dyplomy i statuetki. Organizatorzy dla członków każdej z ekip przygotowali poczęstunek.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2021-10-29 20:10:02

    DRZEWA I KRZEWY - SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PLKILKA LIP NA PRZEMYSKIM RYNKU PÓJDZIE POD TOPÓR - ZYCIE.PLGDYBY POWIETRZE BYŁO CZYSTSZE COVID - 19 NIE BYŁBY TAK GROŹNY - SMOGLAB.PLSMOG NAS ZABIJA PRAWIE 50 TYS. POLAKÓW UMIERA  ROCZNIE Z POWODU ZANIECZYSZCZONEGO POWIETRZA  - WYBORCZA.PL

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama