20 października br. pod hasłem „Żegnamy smog” szefostwo Wojewódzkiego Szpitala im. św. Ojca Pio w Przemyślu przy współpracy z Hufcem Ziemi Przemyskiej Związku Harcerstwa Polskiego zorganizowało ciekawą grę terenową.
Areną gry był Park Miejski im. Mariana Strońskiego w Przemyślu. Tam uczestnicy musieli odnaleźć pięć punktów rozlokowanych w różnych zakamarkach.
Przy każdym z nich czekało inne zadanie. Trzeba było m.in.: rozszyfrować zakodowany tekst, pokonać „pajęczynkę” – rozciągniętą między drzewami linę na kształt sieci pajęczej, czy też przejść przez „pole minowe”.
Za prawidłowe wykonanie każdego polecenia[paywall] drużyna otrzymywała informacje przydatne w finale.
– Uczniowie musieli się wykazać umiejętnością logicznego myślenia, współpracą w grupie, zaufaniem do siebie i odpowiednią koordynacją ruchową. Oczywiście wszystkiemu towarzyszyła dobra zabawa. Bo o zabawę i zdobycie wiedzy na temat negatywnego wpływu smogu na zdrowie i przeciwdziałaniu mu przede wszystkim chodziło – powiedział kierownik Działu Rozwoju, Promocji i Komunikacji Społecznej, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu Paweł Bugira.
Gra adresowana była przede wszystkim do uczniów z klas VI – VIII szkół podstawowych. W szranki stanęły ostatecznie reprezentacje dziewięciu szkół: nr 1, 4, 6 i 15 z Przemyśla, SP 2 w Żurawicy oraz podstawówki z: Bolestraszyc, Buszkowic, Krównik, Wyszatyc.
– Motto naszej zabawy brzmiało „Żegnamy smog”, więc tematem – jak nietrudno się domyślić – był wpływ smogu na zdrowie człowieka. Jako szpital stawiamy przed sobą zadanie nie tylko leczenia chorych, ale także przeciwdziałania zachorowaniom. Nasze działania kierujemy do różnych grup, w tym do młodzieży, która jest narażona na wiele szkodliwych czynników. Jednocześnie to grupa, która może skutecznie zapobiegać różnym chorobom, jeśli wprowadzi w życie zasady zdrowego życia już w młodości – powiedziała dyrektor szpitala na Monte Cassino Barbara Stawarz.
Finał gry odbył się w malowniczym amfiteatrze na przemyskim Zniesieniu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Bolestraszyce, drugie SP 4 Przemyśl, a trzecie SP 1 Przemyśl.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.DRZEWA I KRZEWY - SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PLKILKA LIP NA PRZEMYSKIM RYNKU PÓJDZIE POD TOPÓR - ZYCIE.PLGDYBY POWIETRZE BYŁO CZYSTSZE COVID - 19 NIE BYŁBY TAK GROŹNY - SMOGLAB.PLSMOG NAS ZABIJA PRAWIE 50 TYS. POLAKÓW UMIERA ROCZNIE Z POWODU ZANIECZYSZCZONEGO POWIETRZA - WYBORCZA.PL
DRZEWA I KRZEWY - SPOSÓB NA WALKĘ ZE SMOGIEM - POLKI.PLKILKA LIP NA PRZEMYSKIM RYNKU PÓJDZIE POD TOPÓR - ZYCIE.PLGDYBY POWIETRZE BYŁO CZYSTSZE COVID - 19 NIE BYŁBY TAK GROŹNY - SMOGLAB.PLSMOG NAS ZABIJA PRAWIE 50 TYS. POLAKÓW UMIERA ROCZNIE Z POWODU ZANIECZYSZCZONEGO POWIETRZA - WYBORCZA.PL