Nie tylko dobrze smakuje i poprawia nastrój. Jest również zdrowa i ma mnóstwo wartości odżywczych – gorzka czekolada, niekwestionowana królowa wśród wszystkich czekolad. Jej właściwości zostały zbadane naukowo. Dowiedziono, że regularne spożycie gorzkiej czekolady korzystanie wpływa na koncentrację i pamięć, a także dodaje energii.
Gorzka czekolada zawiera m.in. pirazynę, która pobudza do pracy mózg. Kilka kostek gorzkiej czekolady może rozjaśnić umysł, poprawić koncentrację, ułatwić rozwiązywanie problemów oraz polepszyć pamięć. Dzięki dużej zawartości magnezu korzystnie wpływa na komórki nerwowe. Warto również wiedzieć, że organizm po zjedzeniu czekolady produkuje więcej serotoniny, która zwana jest potocznie hormonem szczęścia.
Ziarno kakaowca, z którego produkowana jest prawdziwa gorzka czekolada, zawiera mnóstwo flawonoidów, które utleniają „zły” cholesterol. Gorzka czekolada może więc chronić organizm przed miażdżycą i nowotworami. Flawonoidy zapobiegają także tworzeniu się zakrzepów i udarowi mózgu.
Warto wiedzieć, że prawdziwa gorzka czekolada powinna zawierać minimum 70 procent kakao. Kupując czekoladę, należy także zwrócić uwagę na to, aby w jej składzie nie było syropu glukozowo-fruktozowego, który ma gorszy wpływ na nasz organizm niż cukier. Dobrej jakości czekolada jest błyszcząca i ma jedwabistą powierzchnię. Jeżeli przy dzieleniu czekolada się kruszy lub wygina – to znak, że zawiera mało masła kakaowego lub jest nieświeża. Prawdziwa gorzka czekolada rozpływa się w ustach i pozostawia cierpki posmak. Oczywiście warto również pamiętać, aby jedząc czekoladę, zachować umiar.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lecznicze własciwości czekolad są znane od dawna. Stosowana jest ona także w kosmetyce i kosetologii. Zatem to nie tylko przysmak :) Polecam artykuł o właściwościach czekolady: http://www.koniecswiata.org/2143/zdrowie-uroda-usmiech-na-twarzy-czekolada-dobra-na-wszystko/
Lecznicze własciwości czekolad są znane od dawna. Stosowana jest ona także w kosmetyce i kosetologii. Zatem to nie tylko przysmak :) Polecam artykuł o właściwościach czekolady: http://www.koniecswiata.org/2143/zdrowie-uroda-usmiech-na-twarzy-czekolada-dobra-na-wszystko/