Ziemia lubaczowska promowała swoje atuty w stolicy Podkarpacia. Na jeden dzień przed urzędem marszałkowskim wyrosło specjalne miasteczko z wieloma atrakcjami.
Przedsmak tego, co może spotkać turystów odwiedzających tę część województwa, przygotował Związek Międzygminny „Ziemia Lubaczowska”. Było barwnie, muzycznie, tanecznie, smacznie i kolorowo. Do degustacji swoich wyrobów zapraszali[paywall] lokalni producenci żywności, były też pokazy szermierki, występy taneczne i muzyczne. Chętni mogli poćwiczyć kroki tańców tradycyjnych, nauczyć się poloneza, posłuchać koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Kresy. Miłośnicy dwóch kółek mieli szansę się dowiedzieć, jakie atrakcje czekają na nich w trakcie poznawania ziemi lubaczowskiej na rowerze.
– Chcemy rozwijać i promować ziemię lubaczowską. Dziś jest ona symbolicznie w centrum Rzeszowa. Był taki czas, że ta część regionu chciała wywędrować z Podkarpacia, a obecnie widzimy, że ta nasza jedność jest – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. – Przewozy Regionalne uruchamiają turystyczną linię. Można nią podróżować z rowerami, wózkami, całymi rodzinami. Zachęcamy do skosztowania tego drugiego oddechu na ziemi lubaczowskiej, tam naprawdę inaczej się oddycha – dodał.
Do przyjazdu na lubaczowszczyznę zachęcał wójt gminy Lubaczów i przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego „Ziemia Lubaczowska” Wiesław Kapel. – Ziemia lubaczowska jest zaledwie godzinę jazdy od Rzeszowa, na styku kultur, religii i smaków. Dziś jesteśmy tu, by zachęcić do przyjazdu do nas. W pigułce prezentujemy swoje atuty. Zachęcam, abyście Państwo przyjechali do nas. Można tu odpocząć, można zaznać rozrywki – mówił.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze