Reklama

Zima dała w kość! [ZDJĘCIA]

08/03/2018 18:30

Zima długo traktowała nas ulgowo, aż w połowie lutego przypomniała, co to śnieg i mróz. W ubiegłym tygodniu, w nocy z czwartku na piątek, termometry w niektórych punktach miasta wskazywały minus 21 stopni.

W całym kraju tej zimy odnotowano 56 ofiar wychłodzenia. W Przemyślu na szczęście nie było takich przypadków, co bez wątpienia jest zasługą policji i straży miejskiej. Mając dobre rozpoznanie, funkcjonariusze co wieczór sprawdzali pustostany, altanki oraz inne miejsca, w których koczują bezdomni i oferowali pomoc albo transport do schroniska.

W mieście, oprócz schroniska dla mężczyzn, funkcjonuje Dom Matki i Dziecka (ulica Prądzyńskiego 8, tel.16 670 00 93) oraz noclegownia dla kobiet i osób niepełnosprawnych (ulica Wysockiego 99, tel. 16 670 55 58). Potrzebujący mogą liczyć na ciepły posiłek w kuchni sióstr Felicjanek (ulica Poniatowskiego 33) i kuchni Caritasu (ulica Kapitulna 1).

Kiedy nadeszły duże mrozy, służby miejskie w sześciu punktach przy przystankach ustawiły koksowniki, przy których można się ogrzać oczekując na autobus. Całość działań związanych z zimowymi uciążliwościami koordynuje Wydział Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Na szczęście synoptycy zapowiadają, że fala mrozów powoli mija.


fot.Jacek Szwic
Mieszkańcy sami zadbali o ptactwo.

Reklama

Onegdaj to były zimy. Na przykład w Lubaczowie w lutym 1963 roku było minus 38,6, a w Przemyślu, w styczniu 1950 r. termometry wskazywały minus 37,5 stopni. Natomiast ze względu na wyjątkowo obfite opady na przełomie roku 1978 i 1979 uznano, że była to zima stulecia.


fot.Jacek Szwic
Strażnicy miejscy, co wieczór sprawdzali miejsca, w których koczują bezdomni.


fot.Jacek Szwic
Nawet największe mrozy nie są straszne, jeżeli odpowiednio się przed nimi zabezpieczy.


J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    y - niezalogowany 2018-03-08 22:25:58

    paliłem w kominku, dogrzewałem gazem no i zawsze jeździłem autem , a w sobotę wreszcie wolne i z rodziną i psem do okolicznych lasów, aż potrzebowałem zimy bo ją nie odczułem, ale wolę lato bo lubię ciepło , słońce i wódę i ,krótkie spodenki,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marek - niezalogowany 2018-03-09 07:21:01

    Kiedys w rynku stała stacja meteo i jestem ciekaw co sie stało z jej wyposażeniem?Czy nie mozna by było postawic podobna ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama