Reklama

Zimna wojna z trzema nominacjami do Oscara. Zdjęcia były kręcone na Kalwarii

25/01/2019 17:54

„Czy kalwaryjskie widoki trafią do Hollywood?” – zastanawiał się dokładnie 2 lata temu dziennikarz Życia Podkarpackiego Kamil Jacek Zarański. Okazuje się, że trafiły, a do tego mają szansę na 3 Oscary.

Sceny do Zimnej wojny kręcone były m.in. w Pacławiu i Kalwarii Pacławskiej. Ekipa filmowa była tu od 31 stycznia do 2 lutego 2017 r. W okolicach Pacławia powstało kilka scen plenerowych, a w świetlicy wiejskiej w Pacławiu nagrywano sceny z udziałem wiejskiej kapeli. Członkowie ekipy filmowej [paywall]zakwaterowani byli w miejscowości na czas zdjęć. Powstało tam prawdziwe miasteczko kamperów wyposażone we własną stołówkę.

Reżyser ma już na koncie Oscara za Idę, która w 2015 r. została uznana przez amerykańską Akademię Filmową za najlepszy film nieanglojęzyczny. Jego najnowszy obraz może powtórzyć tamten sukces, a nawet go zwielokrotnić. Film został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. P. Pawlikowski ma szansę na statuetkę za reżyserię, a Łukasz Żal za najlepsze zdjęcia.

Reklama

Zimna wojna opowiada o trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą być ze sobą, a jednocześnie nie potrafią żyć osobno. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie. W ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. W rolach głównych występują: Tomasz Kot i Joanna Kulig, a także Agata Kulesza i Borys Szyc.

Produkacja P. Pawlikowskiego spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów i publiczności, jednocześnie nie wywołując takich kontrowersji, jak Ida. Zimna wojna już została obsypana nagrodami, m.in. Europejską Nagrodą Filmową. Laury odebrali też Joanna Kulig, Paweł Pawlikowski oraz montażysta Jarosław Kamiński. O tym, czy film otrzyma również Oscara, dowiemy się 24 lutego.


fot.Kamil Jacek Zarański
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-01-25 23:35:35

    To się nazywa wstać z kolan he he.https://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/zimna-wojna-zbiera-owacje-w-cannes-pawlikowski-krytykuje-rzad/qb7gld2

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Nieznany - niezalogowany 2019-01-26 08:59:23

    A tancerze z Zespołu pieśni i tańca "Przemyśl" tańczyli tam  obertasy.  Super wyszło  !

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ewa - niezalogowany 2019-01-26 13:17:20

    Jestem pełna podziwu.....Wspaniale , aż trudno w to uwierzyć. Jednakże żeby oceniać uroki Kalwarii Pacławskiej trzeba ją dobrze poznać .Odkrywać przez lata wtedy widzi się jej urok .Kochajcie Kalwarię Pacławską...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości