„Czy kalwaryjskie widoki trafią do Hollywood?” – zastanawiał się dokładnie 2 lata temu dziennikarz Życia Podkarpackiego Kamil Jacek Zarański. Okazuje się, że trafiły, a do tego mają szansę na 3 Oscary.
Sceny do Zimnej wojny kręcone były m.in. w Pacławiu i Kalwarii Pacławskiej. Ekipa filmowa była tu od 31 stycznia do 2 lutego 2017 r. W okolicach Pacławia powstało kilka scen plenerowych, a w świetlicy wiejskiej w Pacławiu nagrywano sceny z udziałem wiejskiej kapeli. Członkowie ekipy filmowej [paywall]zakwaterowani byli w miejscowości na czas zdjęć. Powstało tam prawdziwe miasteczko kamperów wyposażone we własną stołówkę.
Reżyser ma już na koncie Oscara za Idę, która w 2015 r. została uznana przez amerykańską Akademię Filmową za najlepszy film nieanglojęzyczny. Jego najnowszy obraz może powtórzyć tamten sukces, a nawet go zwielokrotnić. Film został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. P. Pawlikowski ma szansę na statuetkę za reżyserię, a Łukasz Żal za najlepsze zdjęcia.
Zimna wojna opowiada o trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą być ze sobą, a jednocześnie nie potrafią żyć osobno. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie. W ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. W rolach głównych występują: Tomasz Kot i Joanna Kulig, a także Agata Kulesza i Borys Szyc.
Produkacja P. Pawlikowskiego spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów i publiczności, jednocześnie nie wywołując takich kontrowersji, jak Ida. Zimna wojna już została obsypana nagrodami, m.in. Europejską Nagrodą Filmową. Laury odebrali też Joanna Kulig, Paweł Pawlikowski oraz montażysta Jarosław Kamiński. O tym, czy film otrzyma również Oscara, dowiemy się 24 lutego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.To się nazywa wstać z kolan he he.https://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/zimna-wojna-zbiera-owacje-w-cannes-pawlikowski-krytykuje-rzad/qb7gld2
A tancerze z Zespołu pieśni i tańca "Przemyśl" tańczyli tam obertasy. Super wyszło !
Jestem pełna podziwu.....Wspaniale , aż trudno w to uwierzyć. Jednakże żeby oceniać uroki Kalwarii Pacławskiej trzeba ją dobrze poznać .Odkrywać przez lata wtedy widzi się jej urok .Kochajcie Kalwarię Pacławską...
To się nazywa wstać z kolan he he.https://www.newsweek.pl/kultura/filmy-i-seriale/zimna-wojna-zbiera-owacje-w-cannes-pawlikowski-krytykuje-rzad/qb7gld2
A tancerze z Zespołu pieśni i tańca "Przemyśl" tańczyli tam obertasy. Super wyszło !
Jestem pełna podziwu.....Wspaniale , aż trudno w to uwierzyć. Jednakże żeby oceniać uroki Kalwarii Pacławskiej trzeba ją dobrze poznać .Odkrywać przez lata wtedy widzi się jej urok .Kochajcie Kalwarię Pacławską...