Czternaście małżeństw z Lubaczowa świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego.
Świętowanie rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem ks. dziekana Andrzeja Stopyry w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. W czasie jej trwania jubilaci odnowili przysięgę małżeńską. Druga część uroczystości odbyła się w „Domu Pielgrzyma” znajdującym się przy konkatedrze. Tam życzenia małżonkom złożyli: burmistrz Krzysztof Szpyt, przewodniczący rady miejskiej Marek Hadel oraz ks. Stopyra. Podniosłą chwilę uczczono gromkim sto lat odśpiewanym przez chóry: Canzone oraz Canzonetta pod dyrekcją dyrektora Miejskiego Domu Kultury Andrzeja Kindrata.
Zgodnie ze zwyczajem, jubilaci zostali odznaczeni medalami nadanymi przez prezydenta RP. Wyróżnieni to: Maria i Stanisław Burat, Krystyna i Jarosław Cymbalista, Zofia i Stanisław Drozd, Janina i Kazimierz Dukacz, Stanisława i Edward Kozioł, Anna i Marian Knap, Wiesława i Zygmunt Kubrak, Aniela i Mikołaj Magura, Danuta i Józef Mikłasz, Aniela i Zygmunt Mikłasz, Maria i Jerzy Pytel, Maria i Stanisław Sopel, Anna i Jan Świdniak, Paulina i Stanisław Wróblewscy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze