Reklama

Złote i diamentowe gody w sali lustrzanej

30/04/2018 11:30

W ubiegłą środę, 18 kwietnia, w sali lustrzanej Centrum Kultury i Promocji odbyły się złote i diamentowe gody 16 par. Medalami Prezydenta RP udekorował je zastępca burmistrza Wiesław Pirożek. Jak zwykle tego typu uroczystość miała swój niepowtarzalny charakter. Nie obyło się beż żartów i śmiechu, ale pojawiły się także łzy wzruszenia.

Zgromadzeni w sali lustrzanej jubilaci nie kryli emocji, a na uroczystość przybyli nierzadko wespół z gromadką najbliższych. Wraz z pracownikami Urzędu Stanu Cywilnego podejmował ich zastępca burmistrza Wiesław Pirożek. Złożył on świętującym parom serdeczne życzenia.[paywall] Podkreślał przede wszystkim szacunek dla trudu, jaki jubilaci włożyli w zbudowanie tak trwałych związków. Ich osiągniecie porównywał do zdobycia wysokogórskiego szczytu. Na koniec zwyczajowo życzył wielu kolejnych lat w zdrowiu i pomyślności, dodając, że jubilaci zasłużyli sobie na moment samozadowolenia, bo idąc wspólnie przez życie, wychowując dzieci, zmagając się z codziennymi problemami, dobrze wypełnili swój małżeński obowiązek.

Po życzeniach odbyła się dekoracja par. Diamentowe gody świętowali Władysław i Wanda Wójtowiczowie. Medal za 50 przeżytych wspólnie lat otrzymali natomiast: Wojciech i Wanda Ditrichowie, Jan i Danuta Domańscy, Stanisław i Eugenia Drapałowie, Antoni i Maria Gałuszkowie, Ludwik i Aniela Irgerowie, Antoni i Maria Kamińscy, Marian i Danuta Lachowiczowie, Czesław i Anna Mazurowie, Emil i Krystyna Muchowie, Bolesław i Danuta Pajdowie, Wojciech i Władysława Pilkowie, Emil i Maria Rusinkowie, Stanisław i Krystyna Sanderowie, Kazimierz i Józefa Słabi oraz Bronisław i Maria Żołyniakowie. Odznaczeni, oprócz medali i dyplomów, otrzymali słodkie upominki i okazałe bukiety. Po ceremonii dekoracji medalami jubilaci wysłuchali krótkiego programu artystycznego, aż wreszcie przyszedł czas na odśpiewanie gromkiego Sto lat oraz wzniesienie toastu symboliczną lampką szampana.

Reklama

W tym miejscu wypada pogratulować jubilatom i przyłączyć się do życzeń wielu kolejnych, przeżytych wspólnie lat w zgodzie, zdrowiu i z pogodą ducha.


pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    rzesuw - niezalogowany 2018-04-30 12:00:30

    Jak to się stalo że miasta takie jak JAROSŁAW ,PRZEMYŚL ,SANOK są w tak beznadziejnej sytuacji 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    lechis - niezalogowany 2018-04-30 13:53:55

    Bo z miast królewskich wpadłe w ręce debili z Gniezna i okolic

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości