Reklama

„Złote” pary z Białoboków, Dębowa i Mikulic

Dziewięć par, które przeżyły ze sobą 50 i więcej lat, zostało nagrodzonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które przyznał prezydent Polski Andrzej Duda.

Po raz drugi w historii impreza z tej okazji odbyła się w budynku Uniwersytetu Ludowego w Gaci. Tam sześć par osobiście odebrało medale z rąk wójta gminy Gać Grażyny Pieniążek, przewodniczącego Rady Gminy Gać Lesława Stańki i kierownik USC Marii Cieśli[paywall]. Byli to: Barbara i Władysław Szewczykowie oraz Wiesława i Mieczysław Szewczykowie z Białoboków, Maria i Stanisław Kędziorowie, Władysława i Stanisław Krukowie, Maria i Stanisław Mazurkowie oraz Janina i Czesław Powroźnikowie z Dębowa. Trzy pary małżeńskie z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w tej uroczystości, dlatego medale odebrali w miejscu zamieszkania. Byli to: Maria Gładysz-Korsak i Hubert Korsak z Gaci, Krystyna i Jan Wyczarscy z Białoboków oraz Stanisława i Józef Kolasowie z Mikulic.

– Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego. Gratulujemy i życzymy zdrowia, spokoju oraz samych radosnych dni w dalszym życiu. Niech ta szczególna dla was rocznica będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość – powiedziała do szacownych jubilatów wójt gminy Gać G. Pieniążek.

Reklama

Warto dodać, że na jubileusz przybyli m.in. posłowie na Sejm RP Marek Rząsa i Mieczysław Kasprzak, a w imieniu posłanki Anny Schmidt-Rodziewicz list gratulacyjny odczytał przewodniczący rady gminy. Uroczystość „Złotych Godów” uświetnił występ Kapeli Ludowej „Gacoki” oraz obowiązkowy jubileuszowy toast.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama