Jeszcze kilka dni temu odwiedził naszą redakcję. Zawsze uśmiechnięty, pełen werwy i animuszu. Z każdym porozmawiał, pożartował... Dzisiaj nie ma Go już wśród nas. 10 listopada br. w wieku 60 lat zmarł Krzysztof Dominiak.
Był pasjonatem sportu, od wielu lat pomagał nam w organizacji czerwcowych pikników charytatywnych i zimowych turniejów na hali POSiR. To m.in. dzięki niemu do Przemyśla zawitała ekipa Legii Champions na czele z Jerzym Podbrożnym. Działał jednak na różnych polach, bo nigdy nie brakowało mu inwencji. Doskonale znał wiele wybitnych postaci ze świata kultury, filmu czy sportu.
Znało go kilka pokoleń przemyślan. Przede wszystkim dzięki najstarszej pizzerii w nadsańskim mieście „Galicyjskiej” (powstała w 1978 r.), której wraz z żoną Ireną był właścicielem. Znajduje się na Placu na Bramie i funkcjonuje od wiosny 1985 roku! Do dzisiaj znajduje się w tym samym lokalu. Nadal, jak przed 30 laty, wewnętrzne ściany są ozdobione kawałkami kolorowego szkła. Taki wystrój stworzył artysta Roman Taworski. W środku jedyna w swoim rodzaju kolekcja zdjęć znanych osób z autografami, specjalnie dla Krzysztofa... Pizzerię Krzysztofa odwiedzali znani aktorzy, piosenkarze, sportowcy. Poetka Agnieszka Osiecka w 1990 r. wymyśliła hasło „ Nasza pizza Was zachwyca”, które jest do dzisiaj hasłem zastrzeżonym dla tego lokalu.
Krzysztof Dominiak dzieciństwo spędził w Witówce koło Łodzi. Do Przemyśla przyjechał ponad 30 lat temu. I pozostał. Zmarł nagle, dzisiejszego (10 listopada br.) przedpołudnia w ukochanej przez siebie pizzerii. W lipcu br. skończył 60 lat.
Będzie nam Ciebie, Krzysiu, brakować...Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Smutne ale mam nadzieję że tradycja i pamięć po nim zostanie
Smutna wiadomość. najlepszy człowiek jakiego w życiu poznałam. pełen życia i energii. ale człowiek doszedł w życiu bardzo daleko. składam najszczersze kondolencje.
Zmarł w miejscu, które stworzył....... takie pożegnanie...........
Szkoda człowieka, ale legendarny smak pizzy zostanie po nim na zawsze!
Panie Krzysztofie nigdy nie miałam okazji osobiście powiedzieć jak znakomita jest pizza po Przemysku .... każdym razem cisnelo mi sie to na usta gdy mijał mnie pan przeciskając sie przez długi sznur ludzi czekających na ciepła pachnąca i zawsze smakująca tak samo pizzę . .. Teraz czuje żal do losu i samej siebie bo już nigdy nie przejdzie pan obok... ale obiecuje ze odwiedzę pana ... i opowiem jak smakowała dzis ,,nasza pizza po Przemysku ,,
chodziłem tam na pizza i barszczyk super smakuje
Porządny i bardzo dobry Człowiek. Widocznie teraz w Niebie był potrzebny. Cześć Jego pamieci. Dziękujemy za 31 lat Pana obecności w Przemyślu. Tak jak wspomnienia spotkań z artystami zostały na Pana fotografiach w pizzerii tak Pan zawsze będzie obecny w myślach smakoszow Pana pizzy.
Z Panem Krzysztofem rozmawialem w sierpniu. Przesympatyczny gosc ! Pelen pasji i zachwytu z tego co robi i dla kogo robi. Zdecydowanie za szybko! :(
Dziewczynom z Poczty tez będzie Pana brakowało, zawsze milego wesołego, z dobrym słowem lub żarcikiem, straszna strata :(
;( cudowny czlowiek z sercem na dłoni... Panie Krzysiu bedzie nam Pana brakować ;((((
Okropna wiadomosc.. To ze zmarl w miejscu w ktorym tworzyl jest rownie piekne jak smutne. Bez watpliwozci byl pan cudownym czlowiekiem.. Przechodzac wieczorem kolo pizzerii pisalo "zamknieta do odwolania" . To miejsce jest juz czescia naszego pieknego miasta.szkoda by bylo gdyby przestalo funkcjonowac lecz, to miejsce bez tego czlowieka nie bedzie wciaz tym samym ...
Takiego drugiego czlowieka, z takim sercem nie było, nie ma i nie będzie. Irenko jesteśmy z Tobą.
Wspaniały , wesoły i przyjazny dla ludzi . Wielka strata .
Wyrazy współczucia oraz najszczersze kondolencje dla całej rodziny:'( ciężko w to uwierzyć...
Bardzo przykra wiadomość ,szkoda Pana Krzysztofa ,wieczne odpoczywanie
w lipcu byłem na 60 w KRÓWNIKACH to było jego boisko,teraz jestem w szoku.wyrazy współczucia dla całej rodziny.
WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA CAŁEJ RODZINY. SPOCZYWAJ W POKOJU [*]
Żegnaj Legendo PIZZY
Gdyby to było takie proste... odprowadzić, oddać Go Matce Ziemi, zaszlochać, utulić wdowę, pocieszyć dzieci. Gdyby to było takie łatwe ... pożegnać się ... kto go znał wie, że rozstawać się z nim nie było łatwo, bo dlaczego sami siebie mielibyśmy skazywać na taki dyskonfort. Jeśli miałeś to szczęście być w Jego towarzystwie to czułeś, że Cię osacza klimat dobrego humoru. Dawanie szczęścia innym było czymś banlnym, jak oddychanie, robił to prawie nieświadomie. Dlaczego "prawie", bo jeśli potrzebowałeś wsparcia, a On o tym wiedział, to na pewno wziął głębszy oddech specjalnie dla ciebie, zawsze pomógł. Krzysiu taki był, wiemy to od zawsze, od chwili kiedy został tu z nami w Przemyślu. Czy jego odejście ozncza tylko brak jego osoby w Galicyjskiej pizzeri, dla niektórych tak, ale dla wielu to przepaść jaką zostawia po sobie. To tylko jedno życie, a takie spustoszenie, wypełniał sobą życie wielu z nas i wijelu z nas osierocił.
Nic więcej nie dodam,poza szczerą modlitwą.Niech Aniołowie przyjmą Cię Krzysiu do raju
Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
[*] mało istotne, przy takiej tragedii, ale w Witonia koło Łodzi nie Witówka
trumny nie było tylko takie małe pudełko szok nie jestem za kremacją to nie po chrześcijańsku.
RAZEM CHODZILIŚMY DO TEJ SAMEJ KLASY SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WITONII/ NIE W WTÓWCE!!/- KOŁO ŁĘCZYCY. GRALIŚMY RAZEM W JEGO UKOCHANĄ PIŁKĘ... ZORGANIZOWAŁ Z RODZINĄ ZJAZD ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY- CHYBA EWENEMENT W NASZYM KRAJU. ROZJECHALIŚMY SIĘ W PRZECIWNE STRONY POLSKI. PRAWIE COROCZNIE SPOTYKALIŚMY SIĘ PRZY GROBACH NASZYCH PRZODKÓW, ALE DOPIERO KIEDY DWA LATE TEMU ODWIEDZIŁEM GO W PRZEMYŚLU DOŚWIADCZYŁEM JAK BOGATE W PRZYJACIÓŁ , ZAINTERESOWANIA I UCZYNNOŚĆ PROWADZIŁ ŻYCIE! CZEŚĆ PAMIĘCI!!!
Sensacja na cały Przemyśl co to kogo obchodzi czyjąś śmierć
Miejscowość w której mieszkał wujek Krzysiek Dominiak to Witonia
Wujku będzie nam Ciebie brakowało tu w Witoni ale zostaniesz w naszych sercach
Krzysztof !!!! dlaczego nas tak szybko zostawiłeś ?? to bardzo przykre i niesprawiedliwe ! trudno wypowiedzieć żegnaj!!
Piękne słowa. Dziękuję w imieniu mojego wujka. Taki był.Mało jest teraz takich ludzi w dzisiejszym świecie o piękny i dobrym sercu bez złości, zazdrości czy obłudy.Bez Niego nic juz nie bedzie takie samo :(
smutna wiadomość.
Smutne ale mam nadzieję że tradycja i pamięć po nim zostanie
Smutna wiadomość. najlepszy człowiek jakiego w życiu poznałam. pełen życia i energii. ale człowiek doszedł w życiu bardzo daleko. składam najszczersze kondolencje.