Reklama

Zmarła Honorowa Obywatelka Lubaczowa

W wieku 89 lat w Tostedt zmarła Honorowa Obywatelka Miasta Lubaczowa Ruth Zuther.

Urodziła się w 1926 r. w Łodzi. Będąc córką niemieckich rodziców mieszkających w Polsce, dorastała jako dziecko dwujęzyczne. W 1953 r. przeniosła się do niemieckiego Tostedt. W 1972 r. została pierwszą kobietą w Radzie Powiatu Harburg, była przewodniczą Komisji Społecznej i Zdrowia, pracowała na rzecz osób i instytucji potrzebujących pomocy. W latach 1979 – 1982 była burmistrzem Tostedt. Choć mieszkała w Niemczech, Polska zawsze była bliska jej sercu, dlatego jej głównym zadaniem życiowym było ustanowienie współpracy z naszym krajem. W 1993 r. założyła Towarzystwo Polsko-Niemieckie, dzięki czemu wiele grup społeczności lokalnych było inspirowanych przez Ruth Zuther, za co w 2001 r. otrzymała Srebrny Krzyż Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Z jej inicjatywy została podpisana umowa partnerska między Lubaczowem a Tostedt. „Umowę o kierunkach współpracy między miastami Lubaczów i Tostedt” w 1993 r. podpisali: przewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Przybylski, burmistrz Wiesław Bek, burmistrz Klaus-Dieter Feindt i dyrektor gminy Tostedt Volker Laubrich. Rada Miejska w Lubaczowie na uroczystej sesji 26 marca 1996 r. nadała Jej tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lubaczowa, doceniając jej zaangażowanie w budowanie partnerstwa Tostedt i Lubaczowa.
Uroczystości pogrzebowe, w których udział wezmą przedstawiciele władz Lubaczowa, odbędą się w piątek, 7 sierpnia br. w Tostedt.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości