Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce na kilka godzin zamieniła się w wielkie laboratorium i plac doświadczalny. Wszystko przez kolejną edycję pikniku naukowego organizowanego przez studentów wolontariuszy z programu „Projektor – Wolontariat Studencki”.
Przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem „Nocą w Nehrybce”, a celem była popularyzacja przedmiotów ścisłych. – Piknik naukowy spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem naszych uczniów, którzy z zaciekawieniem obserwowali wydarzenia i pełni zaangażowania uczestniczyli w warsztatach: kulinarnych, robotyki, pierwszej pomocy, matematyki, kryminalistyki, animacji oraz chemii – powiedziała dyrektor ZS Beata Rojek.
Uczniowie mieli okazję wszystkiego dotknąć. Przejść z roli obserwatorów w aktywnych uczestników, którzy pod kierunkiem studentów przeprowadzali samodzielne eksperymenty. Bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób przedstawienia m.in.: tajemnic reakcji chemicznych, zagadek kryminalistycznych, konstrukcji robotów, rozwiązywania zadań matematycznych sprawił, że – jak nigdy – nikt nie mieli ochoty opuszczać szkoły! – Z całą pewnością warto przekazywać wiedzę metodami doświadczalnymi i organizować takie zajęcia, gdyż pobudzają wyobraźnię, kreatywność, rozwijają zainteresowania, a przede wszystkim dają dużo radości – podsumowała B. Rojek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze