Reklama

Zmienili szkołę w wielkie laboratorium

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Nehrybce na kilka godzin zamieniła się w wielkie laboratorium i plac doświadczalny. Wszystko przez kolejną edycję pikniku naukowego organizowanego przez studentów wolontariuszy z programu „Projektor – Wolontariat Studencki”.

Przedsięwzięcie odbyło się pod hasłem „Nocą w Nehrybce”, a celem była popularyzacja przedmiotów ścisłych. – Piknik naukowy spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem naszych uczniów, którzy z zaciekawieniem obserwowali wydarzenia i pełni zaangażowania uczestniczyli w warsztatach: kulinarnych, robotyki, pierwszej pomocy, matematyki, kryminalistyki, animacji oraz chemii – powiedziała dyrektor ZS Beata Rojek.

Uczniowie mieli okazję wszystkiego dotknąć. Przejść z roli obserwatorów w aktywnych uczestników, którzy pod kierunkiem studentów przeprowadzali samodzielne eksperymenty. Bardzo ciekawy, przystępny i zabawny sposób przedstawienia m.in.: tajemnic reakcji chemicznych, zagadek kryminalistycznych, konstrukcji robotów, rozwiązywania zadań matematycznych sprawił, że – jak nigdy – nikt nie mieli ochoty opuszczać szkoły! – Z całą pewnością warto przekazywać wiedzę metodami doświadczalnymi i organizować takie zajęcia, gdyż pobudzają wyobraźnię, kreatywność, rozwijają zainteresowania, a przede wszystkim dają dużo radości – podsumowała B. Rojek.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości