Zgodnie z nowym rozkładem jazdy PKP, który wejdzie w życie 12 grudnia br., dworzec kolejowy w Przemyślu będzie jednym z ważniejszych w Polsce. Wyruszą stąd pociągi aż do sześciu miast w czterech europejskich krajach.
PKP Intercity zaprezentowały rozkład planowanych połączeń międzynarodowych. Najwięcej połączeń z europejskimi miastami będzie z Warszawy. Planowane jest uruchomienie m.in. 5 par pociągów relacji Warszawa – Berlin – Warszawa, 3 par pociągów relacji Warszawa – Praga (w tym 2 pary z wagonami do Budapesztu), 2 par pociągów relacji Warszawa – Wiedeń – Warszawa. Ze stolicy będzie można dojechać także do Kijowa, Grodna czy Brześcia[paywall].
Drugim pod względem liczby pociągów wyjeżdżających do Europy kolejowym węzłem transportowym będzie Przemyśl. Od 12 grudnia br. PKP Intercity planuje uruchomić następujące linie: 1 parę pociągów relacji Przemyśl – Praga – Przemyśl (z wagonami bezpośrednimi do Budapesztu), 1 parę pociągów relacji Przemyśl – Graz – Przemyśl, 2 pary pociągów relacji Przemyśl – Kijów – Przemyśl, 3 pary pociągów relacji Przemyśl – Lwów – Przemyśl oraz 1 parę pociągów relacji Przemyśl – Odessa – Przemyśl. Znad Sanu będziemy więc mogli bezpośrednio podróżować do Austrii, Czech, Węgier i na Ukrainę.
Szczegóły co do godzin odjazdów znane będą na początku grudnia br.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze