Reklama

Znakomita lekcja na przyszłość dla koszykarskiej młodzieży z Przemyśla

Jeszcze nigdy w historii młodzieżowej koszykówki w Przemyślu nie zdarzyło się, aby w wielkim finale nieoficjalnych Mistrzostw Polski do lat 13 wystąpiły dwa zespoły – dziewcząt i chłopców. Każdy precedens ma jednak swój kres. W trwającym od 15 do 19 czerwca br. największym w Polsce turnieju minikoszykówki Energa Cup (rozgrywanym w Gdańsku, Sopocie i Gdyni) zaprezentowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 6 i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.

Już sam fakt awansu do finału, rozegranego w Sopocie i Gdyni było ogromnym sukcesem obu przemyskich zespołów. Wyniki były nieco mniej ważne. Ważniejsze było obycie z tak poważną imprezą, nabranie doświadczenia i nauka, która z całą pewnością nie pójdzie na marne i niebawem powinna przynieść owoce. Dziewczęta z przemyskiej „szóstki”, które w niemal całości pilnie i systematycznie uczą się basketu pod okiem Agaty i Grzegorza Gorzelników w Basket GO Przemyśl, a nad morzem prowadzone były przez nauczyciela wf z SP 6 Marka Hendzla, trafiły do grupy z SP 2 Głowno, SP Konstantynów i SP 7 Sopot. Przegrały wszystkie trzy mecze, ale zarówno w pojedynkach z zespołem z Głowna, jak i Konstantynowa były o krok od historycznego triumfu. Zajmując 4. miejsce w grupie, zagrały o miejsca 13. – 16. Najpierw pokonały SP 3 Ełk 31:22, by w spotkaniu o 13. miejsce w turnieju minimalnie i bardzo pechowo przegrać z SP 13 Gorzów Wielkopolski 15:16.

Zespół chłopców z SP 14 Przemyśl prowadzony przez Annę Banaszczak pojechał nad morze przede wszystkim po naukę. Cała ekipa to obecnie piątoklasiści, 12-latkowie, którzy mierzyli się z 13-latkami. A rok różnicy zwłaszcza w najmłodszych kategoriach wiekowych to przepaść. Młode Niedźwiadki trafiły do bardzo trudnej grupy z: SP 152 Warszawa, SP 5 Ostrów Wielkopolski i SP 16 Szczecin. Jak wymagająca to była grupa niech świadczy fakt, że pierwsza z wymienionych drużyn zajęła 3. miejsce w całej imprezie, a druga została nieoficjalnym mistrzem Polski U13! Rok młodsi przemyślanie nie dali rady wymienionym zespołom i – podobnie jak dziewczęta z SP 6 Przemyśl – zagrały o miejsca 13. – 16. Najpierw reprezentanci „czternastki” nie sprostali SP 9 z Białej Podlaskie, przegrywając 29:38, by w meczu o 15. miejsce odnieść wreszcie wymarzone pierwsze zwycięstwo. Pokonali w nim SP 13 Starachowice 34:7.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama