Reklama

Znakomity mecz beniaminka z Lubaczowa

Po dobrym, by nie rzec, bardzo dobrym początku sezonu, KS Wiązownica poniosła czwartą z rzędu porażkę. Faktem jest, że trzy z nich z ekipami, które mają nadzieję na walkę o najwyższe cele w tej lidze (Siarka, KSZO 1929, Sandecja), ale jak najszybciej tę straceńczą tendencję trzeba przełamać.

W Nowy Sączu, w pojedynku ze spadkowiczem z II ligi, ekipa Walerija Sokołenki nie miała nic do powiedzenia. Nie dość, że absolutnie faworytem nie była, to jeszcze przez cały mecz musiała grać w osłabieniu. Już po kilkunastu sekundach od pierwszego gwizdka sędziego, słusznie odesłał do szatni Grzegorza Janiczaka za brzydki faul na Kamilu Słabym. Kwestią czasu więc było, kiedy Sandecja ustrzeli rywala. Zrobiła to po pół godzinie gry, a bohaterem spotkania został autor hat-tricka Rafał Wolsztyński. W zupełnie innych nastrojach byli po spotkaniu piłkarze, działacze i kibice Pogoni-Sokoła Lubaczów. Mecz z niezwykle groźnym, nieobliczalnym Podlasiem Biała Podlaska beniaminek rozegrał znakomicie. I odebrał jak najbardziej zasłużoną nagrodę! Po niewielkich roszadach w składzie rozbił drużynę z Podlasia trzema bramkami. Swoją pierwszą bramkę na III-ligowych murawach zdobył do tej pory rezerwowy Szymon Dziadosz, a podsumowaniem najlepszego jak do tej pory meczu Pogoni-Sokoła w tym sezonie było kapitalne trafienie Oskara Majdy.

 

Sandecja Nowy Sącz – KS Wiązownica 3:0 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Wolsztyński 30. min (karny), 2:0 Wolsztyński 57. min, 3:0 Wolsztyński 90. min.
  • Sandecja: Polaček – Słaby (12. Buchta), Rutkowski, Kowalik – Talar, Bryła (56. Nawotka), Skałecki, Kłos, Gołębiowski (56. Kołbon) – Pietraszkiewicz (70. Wilczyński), Wolsztyński.
  • Wiązownica: Jeż – Morąg (72. Łazor), Grabowskyj (80. M. Kasia), Maślanka, Kordas – Jaroch, Janiczak, A. Kasia (87. Buńko), Michalik – Kitliński (72. J. Wójcik), M. Wójcik (80. Mazur).
  • Sędziował: Mateusz Piszczelok (Katowice). Żółte kartki: Wolsztyński oraz Grabowskyj i Buńko. Czerwona kartka: Janiczak (1. – faul). Widzów: 400.

 

Pogoń-Sokół Lubaczów – Podlasie Biała Podlaska 3:0 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Dziadosz 7. min, 2:0 Rosljakow 56. min, 3:0 Majda 72. min.
  • Pogoń-Sokół: Siryk – Rębisz (65, Więckowski), Gul, Duda, Hołuj (78. Rusjan) – Bielenda, Rosljakow (78. Wyparło), Guedes, Rop (59. Król), Majda (78. Jezierski) – Dziadosz.
  • Podlasie: Lipiec – Krawczyk, Pigiel (54. Horzhui), Wnuk, Opalski – Kamiński (75. Orzechowski), Podstolak, Awdjejew, Maluga (75. Kaczyński) – Cichocki (54. Lepiarz), Andrzejuk (54. Pokora).
  • Sędziował: Dawid Muc (Radom). Żółte kartki: Rop, Hołuj oraz Kamiński. Widzów: 750.
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 04/09/2024 16:22
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama