Sześć medali, w tym dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe, zdobyli zawodnicy Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin podczas XX Mistrzostw Podkarpacia w karate kyokushin dzieci i młodzieży.
Impreza odbyła się w Centrum Sportów Walki w Jaśle. W zawodach zorganizowanych przez Jasielski Klub Karate Kyokushin uczestniczyło 228 zawodników z klubów zrzeszonych w Podkarpackim Okręgowym Związku Karate Kyokushin. Przemyski klub reprezentowało 12 zawodników, podopiecznych sensei Ryszarda i Jerzego Makarów. Wśród dziewcząt rywalizowały Katarzyna Pisarska i Wiktoria Kamionka, wśród chłopców natomiast: Dominik Spławiński, Patryk Spławiński, Aleksander Warwaruk, Mateusz Sroka, Marcel Walicki, Maksymilian Walicki, Wojciech Gawlik, Tomasz Dydyniak, Michał Lisowski i Michał Igielski. Wszyscy w konkurencji kumite semi-kontakt, oczywiście w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.
Szczęście nie dopisało dziewczętom, natomiast aż sześciu chłopców stanęło na podium. Michał Lisowski (junior młodszy; rocznik 2003 – 04; waga 65 kg) i Aleksander Warwaruk (kadet; 2007 – 08; 35 kg) w świetnym stylu wywalczyli tytuły mistrzów Podkarpacia. Tomasz Dytyniak (junior; 2000 – 02; powyżej 75 kg) i Wojciech Gawlik (młodzik; 2005 – 06; powyżej 65 kg) zdobyli 2. miejsce i tytuł wicemistrzowski. Trzecie miejsce zdobyli najmłodsi w grupie (rocznik 2000 – 02): Michał Igielski w kategorii juniorów do 60 kg oraz Maksymilian Walicki także wśród juniorów, w wadze do 65 kg.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
OSU cyfra