Reklama

Znakomity występ przemyślan na Światowych Igrzyskach Sztuk Walki

W bawarskim uzdrowisku Bad Kissingen (Niemcy) pod auspicjami federacji promującej sport powszechny „Tafisa”, uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, rozegrano X Światowe Igrzyska Sztuk Walki.

W imprezie wystartowało ponad 600 zawodników z: Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Rywalizowali w turniejach: karate, full contact kickboxing, point fighting, light contact, grappling, MMA, samoobronie, formach kata, konkursie rozbijania oraz sportowym jujitsu.

W 13-osobowej drużynie reprezentującej Polski Komitet Igrzysk Sztuk Walki wystąpiło dwóch zawodników Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu – Tomasz Dańko i Lech Kaczor. Wszechstronnie[paywall] wyszkoleni zawodnicy z Polski rywalizowali w siedmiu konkurencjach (sportowym jujitsu, MMA, grapplingu, karate, point fighting kickboxingu, samoobronie), wielokrotnie stając na podium.

Na najwyższym jego stopniu znaleźli się obaj przemyślanie. Tomasz Dańko, aktualny mistrz świata wagi półciężkiej w sportowym jujitsu, zdominował tę konkurencję w kategorii 85 kg seniorów. W finale kategorii bezapelacyjnie na punkty pokonał zawodnika ze Słowacji. T. Dańko wystartował także w MMA w kategorii 90 kg seniorów.
W finałowym pojedynku zmierzył się z reprezentantem Włoch, pewnie rozstrzygając walkę na swoją korzyść.

Lech Kaczor w wadze 100 kg wśród seniorów w sportowym jujitsu w finale pokonał pochodzącego z Ukrainy reprezentanta Niemiec, skutecznie rozbijając mocnymi ciosami gardę przeciwnika oraz kontrując próby sprowadzenia walki do parteru. W MMA (w wadze +90 kg) zawodnik z Przemyśla zajął 3. miejsce. Łącznie zawodnicy Polskiej Organizacji Jiujutsu zdobyli 35 medali, w tym 12 złotych.

 


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama