W bawarskim uzdrowisku Bad Kissingen (Niemcy) pod auspicjami federacji promującej sport powszechny „Tafisa”, uznawanej przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski, rozegrano X Światowe Igrzyska Sztuk Walki.
W imprezie wystartowało ponad 600 zawodników z: Europy, Azji, Afryki i obu Ameryk. Rywalizowali w turniejach: karate, full contact kickboxing, point fighting, light contact, grappling, MMA, samoobronie, formach kata, konkursie rozbijania oraz sportowym jujitsu.
W 13-osobowej drużynie reprezentującej Polski Komitet Igrzysk Sztuk Walki wystąpiło dwóch zawodników Przemyskiego Klubu Walki Wręcz Jujitsu – Tomasz Dańko i Lech Kaczor. Wszechstronnie[paywall] wyszkoleni zawodnicy z Polski rywalizowali w siedmiu konkurencjach (sportowym jujitsu, MMA, grapplingu, karate, point fighting kickboxingu, samoobronie), wielokrotnie stając na podium.
Na najwyższym jego stopniu znaleźli się obaj przemyślanie. Tomasz Dańko, aktualny mistrz świata wagi półciężkiej w sportowym jujitsu, zdominował tę konkurencję w kategorii 85 kg seniorów. W finale kategorii bezapelacyjnie na punkty pokonał zawodnika ze Słowacji. T. Dańko wystartował także w MMA w kategorii 90 kg seniorów.
W finałowym pojedynku zmierzył się z reprezentantem Włoch, pewnie rozstrzygając walkę na swoją korzyść.
Lech Kaczor w wadze 100 kg wśród seniorów w sportowym jujitsu w finale pokonał pochodzącego z Ukrainy reprezentanta Niemiec, skutecznie rozbijając mocnymi ciosami gardę przeciwnika oraz kontrując próby sprowadzenia walki do parteru. W MMA (w wadze +90 kg) zawodnik z Przemyśla zajął 3. miejsce. Łącznie zawodnicy Polskiej Organizacji Jiujutsu zdobyli 35 medali, w tym 12 złotych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze