41 osób stanęło do zmagań o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015”. Najlepsze okazały się: Karolina Wróbel i Władysława Wiśniowska.
To była już siódma edycja lubaczowskiego dyktanda. W tym roku uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: młodzież ucząca się do 25 roku życia i osoby powyżej 25 lat. W młodszej kategorii wystartowało 26 osób, w drugiej 15. Wszyscy musieli się zmierzyć z trudnym w mowie i piśmie słownictwem zaczerpniętym z kuchni europejskiej i związanym ze staropolską tradycją.
W kategorii do 25 lat mistrzynią ortografii ziemi lubaczowskiej została w tym roku ubiegłoroczna zwyciężczyni Karolina Wróbel. Pierwszym wicemistrzem mianowano Magdalenę Hypiak, a drugim Mateusza Gondka.
W kategorii powyżej 25 lat mistrzostwo przypadło Władysławie Wiśniowskiej. Pierwszym wicemistrzem został Kamil Bułas, a drugim Zygmunt Gmyrek.
Organizatorami dyktanda byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie oraz Urząd Miejski w Lubaczowie. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwali nauczyciele poloniści: Agnieszka Dobrowolska, Barbara Ciechanowska, Elżbieta Chmiel i Marek Chmiel. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież z lubaczowskiego LO.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze