Reklama

Znamy mistrzów ortografii

06/03/2015 08:56

41 osób stanęło do zmagań o tytuł „Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej 2015”. Najlepsze okazały się: Karolina Wróbel i Władysława Wiśniowska.

To była już siódma edycja lubaczowskiego dyktanda. W tym roku uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: młodzież ucząca się do 25 roku życia i osoby powyżej 25 lat. W młodszej kategorii wystartowało 26 osób, w drugiej 15. Wszyscy musieli się zmierzyć z trudnym w mowie i piśmie słownictwem zaczerpniętym z kuchni europejskiej i związanym ze staropolską tradycją.

W kategorii do 25 lat mistrzynią ortografii ziemi lubaczowskiej została w tym roku ubiegłoroczna zwyciężczyni Karolina Wróbel. Pierwszym wicemistrzem mianowano Magdalenę Hypiak, a drugim Mateusza Gondka.

Reklama

W kategorii powyżej 25 lat mistrzostwo przypadło Władysławie Wiśniowskiej. Pierwszym wicemistrzem został Kamil Bułas, a drugim Zygmunt Gmyrek.

Organizatorami dyktanda byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Lubaczowie, Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji, Liceum Ogólnokształcące w Lubaczowie oraz Urząd Miejski w Lubaczowie. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. Nad prawidłowym przebiegiem dyktanda czuwali nauczyciele poloniści: Agnieszka Dobrowolska, Barbara Ciechanowska, Elżbieta Chmiel i Marek Chmiel. Oprawę muzyczną przygotowała młodzież z lubaczowskiego LO. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama