Reklama

Zniknął próg zwalniający na osiedlu Kmiecie

18/12/2015 13:21

Kilka dni temu zdemontowano próg zwalniający, który do tej pory znajdował się na wysokości siedziby Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, zlokalizowanej na Wybrzeżu Jana Pawła II.

W tym miejscu ruch jest nadzwyczaj wzmożony, w okolicy mieszczą się sklepy, pizzeria, dwa przedszkola, samochodów więc nie brakuje. Od momentu zamontowania spowalniacz spełniał więc[paywall] swoją funcję w stu procentach, przez ten czas nie doszło w tu nawet do jednej stłuczki. Teraz, gdy zbliża się zima, a warunki drogowe są coraz gorsze, próg zdemontowano.

– Ktoś wybrał sobie najgorszy moment – skarżą się mieszkańcy osiedla.

– Mamy nadzieję, że próg wróci na swoje miejsce jak najszybciej. W okolicy ruch jest naprawdę wzmożony, a miejsce szczególnie niebezpieczne. Kilka lat temu, gdy jeszcze progu nie było, parę metrów wcześniej miał miejsce śmiertelny wypadek. Nie chcemy, by ta sytuacja się powtórzyła, tym bardziej że niedługo rozpoczną się prace przy budowie parku sportowo-rekreacyjnego – mówi przewodniczący Zarządu Osiedla Kmiecie Marcin Kowalski.

Reklama

Dodaje, że rada osiedla będzie wnosić o zamontowanie jeszcze jednego progu zwalniającego, w okolicach mieszczącego się nieopodal przedszkola integracyjnego. 


KK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Piotr - niezalogowany 2015-12-18 15:24:53

    Buhahahahaaaaaaa. Jestem, Piotr. Pisałem w tej sprawie do ZDM. Smiać mi się chce, że DO TEJ PORY żaden z mieszkańców nie interesował się to sprawą. Ale gdy dangle znikną próg to wielke halo.... Ojej ojej ojej.Dopiero moja interwencja tydzień temu, coś zdziałała. Napisałęm maila, że próg od kilkunastu tygodni jest zdemolowany i nawet śruby wystawały. Stanowisko ZDM jest następujące: Zdemontowali dla bezpieczeństwa resztę śrub. Bo nie ma kasy do końca roku 2015 żeby naprawić ten próg. Dopiero w przyszłym 2016 początkiem naprawią.ŻP jak zwykle tanią sensacyjkę łyknęła jak dzieciak landrynkę :D :DA MIESZKAŃCOM na przyszłość RADZĘ interweniować w odpowiednich instytucjach niż ŻALIĆ SIĘ DO PRASY! ŻENADA!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    miastowy - niezalogowany 2015-12-18 15:57:36

    Próg MUSI tam wrócić, bo wsiowe ćwoki już zwąchały, że mogą tam zapie.....ć co i też czynią, zwłaszcza w okolicach siódmej rano.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    snbyr - niezalogowany 2015-12-18 22:44:33

    I już się zaczęły nocne wyścigi ,( miszczuf kierownicy ) w swych stalowych 30 letnich zardzewiałych rumakach .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama