Reklama

Żołnierz jarosławskiego garnizonu zmarł na poligonie

02/12/2018 20:00

Na poligonie w Nowej Dębie zmarł 27-letni żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich służący w dywizjonie stacjonującym w Jarosławiu. O szczegółach zdarzenia wciąż wiadomo niewiele. Okoliczności śmierci żołnierza badają prokuratura i żandarmeria.

Komunikat, który przekazuje kapitan Romuald Kurzawa, rzecznik prasowy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, jest lakoniczny. – Zdarzenie nie miało cech wypadku ani zdarzenia nagłego – wyjaśnia rzecznik podhalańczyków. – Żołnierz źle się poczuł, została wezwana karetka, niestety pomimo czynności reanimacyjnych zmarł – relacjonuje. Kapitan Kurzawa nie udziela żadnych dodatkowych informacji. Przekazuje, że śledztwo prowadzi prokuratura w Rzeszowie. Pytany o to, czy zmarły żołnierz miał wcześniej jakieś problemy ze zdrowiem, przypomina, że żołnierze przechodzą obowiązkowe badania lekarskie co roku, ale żadne zastrzeżenia co do stanu zdrowia 27-latka nie są mu znane [paywall].

Przeprowadzono sekcję zwłok

O szczegółach prowadzonego postępowania nie chce też mówić prowadzący je zastępca prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszowa do spraw wojskowych Karol Czuba. Z uzyskanych od niego informacji wynika, że zgodnie ze standardową procedurą w takich przypadkach została wykonana sekcja zwłok, która powinna ustalić przyczyny śmierć żołnierza z jarosławskiego garnizonu. Jej wyniki będą znane nie wcześniej niż za dwa tygodnie.

Żołnierz brał udział w ćwiczeniach Lampart 18

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek rano, 23 bm., na poligonie w Nowej Dębie. 27-letni żołnierz przebywał tam wraz ze swoim dywizjonem od 19 listopada br. w ramach międzynarodowych ćwiczeń Lampart 18, w których wzięło udział około 1,5 tys. żołnierzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier .
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Yak - niezalogowany 2018-12-03 05:01:32

    Panie Redaktorze jaka Dywizja w Jarosławiu ????z tego co wiem to w Jarosławiu jest Dywizjon a nie Dywizja

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    LL - niezalogowany 2018-12-03 10:13:59

    Nawet dwa dywizjony nie licząc bot, ale nie dywizja.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    mk - niezalogowany 2018-12-03 18:35:56

    I już pan redaktorek dokłada \ do antypolskiego pieca'  znów judzi , znów  " on tylko informuje\\ . A faktycznie - wiadomo,ze wyprze się ,  napuszcza  tą antypolską informacją na siebie Polaków .  Jaki był stan polskiej armii za czasów nierządów  PO I Podnóżka . Il liczyła armia polska ? Oczywiście ,ze znacznie mniej  niż obecnie . .Ale w myśl ich zasady  ," po co nam Polska armia , skoro jest niemiecka . ZNAMY TO , ZNAMY

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama