Na poligonie w Nowej Dębie zmarł 27-letni żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich służący w dywizjonie stacjonującym w Jarosławiu. O szczegółach zdarzenia wciąż wiadomo niewiele. Okoliczności śmierci żołnierza badają prokuratura i żandarmeria.
Komunikat, który przekazuje kapitan Romuald Kurzawa, rzecznik prasowy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, jest lakoniczny. – Zdarzenie nie miało cech wypadku ani zdarzenia nagłego – wyjaśnia rzecznik podhalańczyków. – Żołnierz źle się poczuł, została wezwana karetka, niestety pomimo czynności reanimacyjnych zmarł – relacjonuje. Kapitan Kurzawa nie udziela żadnych dodatkowych informacji. Przekazuje, że śledztwo prowadzi prokuratura w Rzeszowie. Pytany o to, czy zmarły żołnierz miał wcześniej jakieś problemy ze zdrowiem, przypomina, że żołnierze przechodzą obowiązkowe badania lekarskie co roku, ale żadne zastrzeżenia co do stanu zdrowia 27-latka nie są mu znane [paywall].
O szczegółach prowadzonego postępowania nie chce też mówić prowadzący je zastępca prokuratora rejonowego dla miasta Rzeszowa do spraw wojskowych Karol Czuba. Z uzyskanych od niego informacji wynika, że zgodnie ze standardową procedurą w takich przypadkach została wykonana sekcja zwłok, która powinna ustalić przyczyny śmierć żołnierza z jarosławskiego garnizonu. Jej wyniki będą znane nie wcześniej niż za dwa tygodnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie Redaktorze jaka Dywizja w Jarosławiu ????z tego co wiem to w Jarosławiu jest Dywizjon a nie Dywizja
Nawet dwa dywizjony nie licząc bot, ale nie dywizja.
I już pan redaktorek dokłada \ do antypolskiego pieca' znów judzi , znów " on tylko informuje\\ . A faktycznie - wiadomo,ze wyprze się , napuszcza tą antypolską informacją na siebie Polaków . Jaki był stan polskiej armii za czasów nierządów PO I Podnóżka . Il liczyła armia polska ? Oczywiście ,ze znacznie mniej niż obecnie . .Ale w myśl ich zasady ," po co nam Polska armia , skoro jest niemiecka . ZNAMY TO , ZNAMY
Panie Redaktorze jaka Dywizja w Jarosławiu ????z tego co wiem to w Jarosławiu jest Dywizjon a nie Dywizja
Nawet dwa dywizjony nie licząc bot, ale nie dywizja.
I już pan redaktorek dokłada \ do antypolskiego pieca' znów judzi , znów " on tylko informuje\\ . A faktycznie - wiadomo,ze wyprze się , napuszcza tą antypolską informacją na siebie Polaków . Jaki był stan polskiej armii za czasów nierządów PO I Podnóżka . Il liczyła armia polska ? Oczywiście ,ze znacznie mniej niż obecnie . .Ale w myśl ich zasady ," po co nam Polska armia , skoro jest niemiecka . ZNAMY TO , ZNAMY