W miniony weekend na ulicach Przemyśl i Jarosławia dominował kolor żółty. Miało to związek z kolejnymi odsłonami akcji Przemyskie Pola Nadziei oraz Jarosławskie Pola Nadziei, których celem jest wsparcie finansowe dla placówek hospicyjnych. Symbolem akcji jest żonkil, oznaczający nadzieję i solidarność z osobami nieuleczalnie chorymi.
Przemyskie Pola Nadziei odbyły się w niedzielę, 19 kwietnia, już po raz 11. Za tą inicjatywą stoi Rycerskie i Szpitalne Bractwo św. Łazarza z Jerozolimy – Stowarzyszenie Katolickie. Tegoroczna uliczna zbiórka do puszek ponownie wspiera bowiem otwarcie w budynku dawnego szpitala wojskowego Centrum Hospicyjno-Opiekuńczego „Betania” im. Rodziny Ulmów w Przemyślu – placówki, która z założenia ma pomagać chorym, niepełnosprawnym i seniorom. Powstające centrum „Betania” już wkrótce ma rozpocząć przyjmowanie pierwszych pacjentów (prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe), a obecnie realizuje opiekę nad potrzebującymi w ramach hospicjum domowego.
Niedzielne uroczystości zainicjowała msza św. w kościele oo. Franciszkanów. Po niej uczestnicy tzw. Marszu Żonkilowego przemaszerowali pod magistrat, gdzie miało miejsce symboliczne sadzenie żonkili. Te papierowe, przygotowane przez wolontariuszy, trafiały do darczyńców, którzy zdecydowali się zasilić cel zbiórki.

Z kolei w Jarosławiu żonkilowa akcja Jarosławskie Pola Nadziei trwała 2 dni (18 i 19 kwietnia), a jej celem po raz kolejny było wsparcie Hospicjum im. św. Jana Pawła II przy ul. Sanowej. Wolontariusze wyposażeni w papierowe żonkile kwestowali w tych dniach przed sklepami, w galerii handlowej i przed kościołami. Łącznie w jarosławską kwestę zaangażowało się 1341 wolontariuszy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze