Reklama

Zorganizują kreatywny czas seniorom

Przemyscy seniorzy w sierpniu mogą pełnymi garściami czerpać z możliwości, jakie daje realizowany przez Stowarzyszenie „Przemyski Senior” projekt „Przemyskie Kreatywne Lato Złotego Pokolenia”. To między innymi różnego rodzaju wycieczki i aktywności.

Stowarzyszenie „Przemyski Senior” to organizacja, która aktywnie działa na rzecz osób w wieku senioralnym zamieszkujących na terenie Przemyśla. Znana jest z organizowania różnorodnych projektów skierowanych do seniorów, zapewniających ofertę uczestnictwa w ciekawych zajęciach i wyjazdach. W ostatnim czasie stowarzyszenie podpisało umowę z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie na realizację projektu „Przemyskie kreatywne lato złotego pokolenia”, który pozwala na realizację sympatycznych inicjatyw w okresie letnim. Na ten cel pozyskało kwotę 40 tys.150 zł. Fundusze te pozwolą na uatrakcyjnienie lata przemyślanom w wieku 60 plus i być może skłonią ich do wyjścia z domu i nawiązania nowych znajomości. Od sierpnia do października stowarzyszenie planuje organizację takich inicjatyw, jak: spacer z przewodnikiem po przemyskich podziemiach, wycieczka szlakiem fortów Twierdzy Przemyśl, warsztaty ceramiki, zajęcia na miejskim basenie, spektakl teatralny w wykonaniu Teatr Fredreum, wycieczka krajoznawcza na Roztocze czy spotkanie z prezydentem miasta i symboliczne przekazanie seniorom kluczy do bram miasta. Odbędą się też kolejne już z rzędu Przemyskie Senioralia w hali POSiR. Jednym słowem jest w czym wybierać. Należy jednak pamiętać, że uczestnictwo w poszczególnych punktach zaplanowanego programu możliwe jest na podstawie karnetów, które wydawane są w Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Słowackiego 13. Liczba miejsc w przypadku każdej z wymienionych aktywności jest ograniczona.

Spacery z przewodnikiem, podczas których można odkryć tajemnice ukryte pod ulicami miasta, już ruszyły. Pierwszy miał miejsce 5 sierpnia. Terminy kolejnych zostały wyznaczone na: 12 sierpnia, 19 sierpnia i 26 sierpnia. Tym, którym nie uda się zapisać, polecamy też sierpniowe bezpłatne spacery z przewodnikiem organizowane przez przemyski oddział PTTK. Odbywają się w sierpniowe soboty i niedziele (najbliższe spotkania 9 i 10.08, 16 i 17.08 oraz 23 i 24.08) – start w samo południe, zbiórka przy Centrum Informacji Turystycznej na ul. Grodzkiej.

Reklama

Natomiast jeśli chodzi o pozostałe aktywności w ramach projektu „Przemyskie Kreatywne Lato Złotego Pokolenia”, warto śledzić informacje publikowane przez magistrat i na FB Centrum Aktywizacji Społecznej. Tam będą publikowane konkretne terminy i bliższe informacje.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 07/08/2025 19:52
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama