Przemyscy seniorzy w sierpniu mogą pełnymi garściami czerpać z możliwości, jakie daje realizowany przez Stowarzyszenie „Przemyski Senior” projekt „Przemyskie Kreatywne Lato Złotego Pokolenia”. To między innymi różnego rodzaju wycieczki i aktywności.
Stowarzyszenie „Przemyski Senior” to organizacja, która aktywnie działa na rzecz osób w wieku senioralnym zamieszkujących na terenie Przemyśla. Znana jest z organizowania różnorodnych projektów skierowanych do seniorów, zapewniających ofertę uczestnictwa w ciekawych zajęciach i wyjazdach. W ostatnim czasie stowarzyszenie podpisało umowę z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie na realizację projektu „Przemyskie kreatywne lato złotego pokolenia”, który pozwala na realizację sympatycznych inicjatyw w okresie letnim. Na ten cel pozyskało kwotę 40 tys.150 zł. Fundusze te pozwolą na uatrakcyjnienie lata przemyślanom w wieku 60 plus i być może skłonią ich do wyjścia z domu i nawiązania nowych znajomości. Od sierpnia do października stowarzyszenie planuje organizację takich inicjatyw, jak: spacer z przewodnikiem po przemyskich podziemiach, wycieczka szlakiem fortów Twierdzy Przemyśl, warsztaty ceramiki, zajęcia na miejskim basenie, spektakl teatralny w wykonaniu Teatr Fredreum, wycieczka krajoznawcza na Roztocze czy spotkanie z prezydentem miasta i symboliczne przekazanie seniorom kluczy do bram miasta. Odbędą się też kolejne już z rzędu Przemyskie Senioralia w hali POSiR. Jednym słowem jest w czym wybierać. Należy jednak pamiętać, że uczestnictwo w poszczególnych punktach zaplanowanego programu możliwe jest na podstawie karnetów, które wydawane są w Centrum Aktywizacji Społecznej przy ulicy Słowackiego 13. Liczba miejsc w przypadku każdej z wymienionych aktywności jest ograniczona.
Spacery z przewodnikiem, podczas których można odkryć tajemnice ukryte pod ulicami miasta, już ruszyły. Pierwszy miał miejsce 5 sierpnia. Terminy kolejnych zostały wyznaczone na: 12 sierpnia, 19 sierpnia i 26 sierpnia. Tym, którym nie uda się zapisać, polecamy też sierpniowe bezpłatne spacery z przewodnikiem organizowane przez przemyski oddział PTTK. Odbywają się w sierpniowe soboty i niedziele (najbliższe spotkania 9 i 10.08, 16 i 17.08 oraz 23 i 24.08) – start w samo południe, zbiórka przy Centrum Informacji Turystycznej na ul. Grodzkiej.
Natomiast jeśli chodzi o pozostałe aktywności w ramach projektu „Przemyskie Kreatywne Lato Złotego Pokolenia”, warto śledzić informacje publikowane przez magistrat i na FB Centrum Aktywizacji Społecznej. Tam będą publikowane konkretne terminy i bliższe informacje.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze