Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu wychodzi z ciekawą propozycją, skierowaną do absolwentów gimnazjów. Proponuje im naukę w liceum na kierunku "Ukierunkowanie politechniczne z elementami automatyki".
Nowy kierunek ma rozszerzony zakres matematyki, fizyki, informatyki oraz mechatroniki i oferuje doświadczalny sposób zdobywania wiedzy i umiejętności[paywall]. Będzie bazował na samodzielnym ich zdobywaniu przez uczniów, a przy współpracy z uczelniami politechnicznymi przygotowywał specjalistów do tworzenia i obsługi automatów.
– Zajęcia prowadzone będą w sposób doświadczalny, badawczy, z wykorzystaniem symulacji komputerowych, konstrukcji i modelowania. Podczas zajęć z fizyki uczniowie będą mieli możliwość samodzielnego wykonania wielu ciekawych doświadczeń fizycznych, dzięki czemu lepiej poznają zjawiska występujące w otaczającym świecie – wyjaśnia Agata Bojarska, nauczycielka „mechanika”.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze