Reklama

Zostań św. Mikołajem. Podziel się życiodajnym płynem!

Kolejną kwestę na rzecz Mateusza Lorenca organizują członkowie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Ratownik”. Będzie częścią „Mikołajkowej akcji zbiórki krwi” zaplanowanej na 6 grudnia.

Działania prowadzone na rzecz Mateusza Lorenca z gminy Horyniec-Zdrój trwają od ubiegłego roku. Była akcja „Motoserce”, był rajd „Spacerkiem po zdrowie”, a także wieczór muzyczno-edukacyjny w Letnisku „W drodze do Radruża”. Chłopak potrzebował rehabilitacji i taką udało się mu zapewnić dzięki zebranym funduszom.

Teraz horynieckie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” postanowiło zintensyfikować działania i 6 grudnia, w mikołajki, kwestować do puszek na rzecz Mateusza podczas prowadzonej w tym dniu zbiórki krwi.

– Akcji jak zwykle przyświeca motto przewodnie „Oddaj krew – to nie boli!”. Ochotnicy mogą się zgłaszać do Świetlicy Wiejskiej przy ul. Lipowej 13 w Horyńcu-Zdroju, w godzinach od 9 do 12 – apeluje Janusz Rawski ze Stowarzyszenia HDK „Ratownik”. – I ty możesz zostać Świętym Mikołajem! Oddaj krew i podaruj życie! – zachęca tych, którzy być może się wahają.

Organizatorzy „Mikołajkowej akcji zbiórki krwi” to nieustające w działaniach Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” wraz z zamojską ekipą terenową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Partnerami wydarzenia są: gmina Horyniec-Zdrój i Nadleśnictwo Lubaczów.

Szczegółowych informacji na temat akcji można zasięgnąć pod nr. tel.: 690 131 317 bądź pisząc na adres e-mail: shdk.ratownik@gmail.com. Mile widziane będzie wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności SMS-em lub e-mailem.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama