Kolejną kwestę na rzecz Mateusza Lorenca organizują członkowie Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Ratownik”. Będzie częścią „Mikołajkowej akcji zbiórki krwi” zaplanowanej na 6 grudnia.
Działania prowadzone na rzecz Mateusza Lorenca z gminy Horyniec-Zdrój trwają od ubiegłego roku. Była akcja „Motoserce”, był rajd „Spacerkiem po zdrowie”, a także wieczór muzyczno-edukacyjny w Letnisku „W drodze do Radruża”. Chłopak potrzebował rehabilitacji i taką udało się mu zapewnić dzięki zebranym funduszom.
Teraz horynieckie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” postanowiło zintensyfikować działania i 6 grudnia, w mikołajki, kwestować do puszek na rzecz Mateusza podczas prowadzonej w tym dniu zbiórki krwi.
– Akcji jak zwykle przyświeca motto przewodnie „Oddaj krew – to nie boli!”. Ochotnicy mogą się zgłaszać do Świetlicy Wiejskiej przy ul. Lipowej 13 w Horyńcu-Zdroju, w godzinach od 9 do 12 – apeluje Janusz Rawski ze Stowarzyszenia HDK „Ratownik”. – I ty możesz zostać Świętym Mikołajem! Oddaj krew i podaruj życie! – zachęca tych, którzy być może się wahają.
Organizatorzy „Mikołajkowej akcji zbiórki krwi” to nieustające w działaniach Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Ratownik” wraz z zamojską ekipą terenową Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Partnerami wydarzenia są: gmina Horyniec-Zdrój i Nadleśnictwo Lubaczów.
Szczegółowych informacji na temat akcji można zasięgnąć pod nr. tel.: 690 131 317 bądź pisząc na adres e-mail: shdk.ratownik@gmail.com. Mile widziane będzie wcześniejsze potwierdzenie swojej obecności SMS-em lub e-mailem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze