227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja świętowali również mieszkańcy Żurawicy.
Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uczestniczyła w niej kompania honorowa 1 Batalionu Czołgów w Żurawicy oraz przedstawiciele parlamentu, samorządu, służb mundurowych oraz poczty sztandarowe OSP i szkół z terenu gminy.
Po modlitwie wszyscy zgromadzeni, prowadzeni przez Harcerską Orkiestrę Dętą, udali się pod pomnik poświęcony pamięci poległych żołnierzy i mieszkańców terenu gminy w czasie II wojny światowej.
Głos zabrał wójt gminy Żurawica Krzysztof Składowski oraz zaproszeni goście, a patriotyczny program artystyczny zaprezentowały dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Żurawicy. Całość zakończył apel pamięci i salwa honorowa, natomiast delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów pod pomnikiem.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A pana posła zabrakło? Hmm....dziwne. No ale wszędzie być nie mógł.
A pana posła zabrakło? Hmm....dziwne. No ale wszędzie być nie mógł.