Kiedy warunki atmosferyczne są względne, na drogach czy chodnikach ani śladu śniegu czy lodu, w Przemyślu i tak są ogromne problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania samochodu. Padający od kilku dni śnieg sprawił, że sytuacja stała się beznadziejna.
– Służby odpowiedzialne w Przemyślu za zimowe utrzymanie dróg i chodników poszły po najmniejszej linii oporu. Wysłane do uprzątnięcia śniegu pługi czy pługopiaskarki przejechały najważniejszymi ulicami miasta, usunęły go na chodniki lub pobocza. Czyli zazwyczaj tam, gdzie – wobec notorycznego braku miejsc parkingowych – kierowcy parkują swoje samochody – powiedział jeden z naszych Czytelników[paywall]. – I wszystko byłoby w porządku, bo po pierwszym opadzie to jedyna opcja, gdyby nie fakt, że usypane zostały potężne hałdy, które potem zamarzły. Których potem e nie można było niczym rozbić, były bowiem jak beton. Na wielu ulicach w normalnych warunkach parkuje po kilkanaście samochodów, teraz po kilka. A to już zwykłe partactwo. Rozumiemy, że ktoś z odpowiedzialnych instytucji będzie się tłumaczyć, że przecież ulice są przejezdne, ale to jeszcze gorzej o nich świadczy. Czy nie można było w newralgicznych miejscach załadować tych setek kilogramów śniegu na wywrotki i po prostu wywieźć za miasto lub nad brzeg Sanu, gdzie powoli by topniał? – podsumował.
Podobnej treści telefonów i maili na naszą redakcyjną skrzynkę pojawiło się znacznie więcej. Postanowiliśmy więc zapytać w Zarządzie Dróg Miejskich w Przemyślu dlaczego stało się jak się stało?

fot.Mariusz Godos
Płatny parking na placu Rybim po ostatnich opadach śniegu wygląda katastrofalnie.

– Pieniędzy na zimowe utrzymanie dróg i chodników w mieście mieliśmy tyle, ile mieliśmy. Tę kwotę musieliśmy racjonalnie zagospodarować. Sprzęt jeździ ulicami cały czas. Generalnie sytuacja w mieście nie jest zła w stosunku do ilości śniegu, który w ostatnim czasie spadł – tłumaczy dyrektor ZDM Jacek Cielecki. – Niestety, bardzo szybko po opadzie pojawiły się minusowe temperatury, sięgające nawet minus dziesięciu stopni Celsjusza. Owszem, mamy taką opcję, związaną z uruchomieniem wywózki śniegu poza miasto, ale nas na to po prostu nie stać. W latach poprzednich takie sytuacje miały miejsce, w tym roku nie ma na to szans. Ale trzeba pamiętać, że mamy w zimie wreszcie normalną zimę. Odwykliśmy od tego. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że to poważne utrudnienie dla kierowców i dla pieszych. Moglibyśmy z kilku newralgicznych miejsc wywieźć śnieg, ale nie mamy na to pieniędzy. Zastanawiamy się, czy to, co nam zostało, wystarczy, aby połatać pozimowe dziury w jezdniach. A jeśli będzie dalej padać, to po prostu nam nie wystarczy. A wówczas może pojawić się problem z letnim utrzymaniem dróg, nie mówiąc już o jakichkolwiek remontach – niezbyt optymistycznie zakończył J. Cielecki.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Chomik ma do dupie bo spieprza już do Rzeszowa. Lucynka jemu i jego żonie posadkę zaklepała. Więc ma do w zadzie co i jak z naszym miasteczkiem.
dziwicie się tu jest wasz przemyśl, ciemnota i miernota
To dla tych którzy mają jeszcze nadzieję , uważają Chomę za bardzo dobrego ojca zadupia i widzą go dożywotnio jako prezydenta Wolnego Królewskiego Miasta Przemyśla. Tyle i aż tyle , jacy wyborcy taka władza , jaki pan taki kram.
Przetransportować ten śnieg na NARTO-STRATĘ, jak tam zabraknie!!
Choma (od dziś Chujmia), tylko ci k...a brawo bić. Won z Przemyśla!!!! Na Sybir z nim!!!!
''Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami są ich wspólnikami'' - GEORGE ORWELL
Uff dobrze ze tak malo sniegu w Przemyślu bo Choma by mieszkańców jeszcze bardziej zignorował.
Po co ten krzyk? Dał Pan i zabrał (zabierze) Pan! Niech będzie imię Pańskie błogosławione!
myślę ,że wielu osadzonych w Zakładzie Karnym byłoby zadowolonych by popracować na świeżym powietrzu przy tym śniegu. No! ale tu trzeba inicjatywy z UM Przemyśl jego urzędników by coś takiego zorganizować. W innych miastach potrafią w Przemyślu NIE.
Radni przemyśla razem z Prezydentem tego miasta kasę za wzorową prace wzięli wiec co im teraz kto zrobi? A dobrze wam tak naiwni i ślepi mieszkańcy oraz wyborcy tego miasta . Chodzicie do tych urn wyborczych jak ospałe i otumanione owce . Większość radnych tak przyzwyczaiła się już do swoich stanowisk ze w żadnym wypadku nie czują się zagrożeni ich utratą. Oni wiedzą dokładnie ze jaki "kit" wyborczy wam wcisną to wy go kupcie w ciemno bez dokonania weryfikacji z poprzednich obietnic z kampanii wyborczych. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby fakt nie uczestnictwa w wyborach aż do skutku kiedy pojawią się całkiem nowi kandydaci na listach wyborczych do rady miasta Przemyśla. Wszyscy byli radni jak i prezydenci powinni być wyeliminowani z życia publicznego raz na zawsze. I to jest właściwe siła i świadomość demokracji której mieszkańcom Przemyśla brakuje.
@ aga błąd w myśleniu, żeby dostać się do RM wystarczy ok 300 głosów kandydat na prezydenta w II turze otrzymuje maksymalnie kilka tys. Tyle to oni zawsze zbiorą. Nie wyeliminujemy ich nie idąc na wybory , raczej należy zachęcić tych co nie chodzą , bo mają to wszystko poniżej pasa, do udziału w wyborach. To te blisko 50% nie uczestniczących moze cokolwiek zmienić w Przemyślu i nie tylko.
Ten artykuł to jest jakiś żart. Pan Jacek Cielecki mówi, że " sprzęt jeździ cały czas i sytuacja w mieście nie jest zła" Dla mnie to jest jakaś abstrakcja. Wystarczy spojrzeć na ulicę Słowackiego, Topolową, Młynarską, Obozową, Herburtów i wiele wiele innych. One były nie przejezdne przez większość czasu podczas opadów. Czy Pan myśli, że Przemyśl kończy się na Lwowskiej i Jagiellońskiej ewentualnie Grunwaldzkiej ? Podatnicy mieszkają również na ulicach, które nie uchodzą za główne. Ostatnio w Rzeszowie zauważyłem na jednym rondzie w tym samym czasie około 6 pługów, które rozjeżdżały się w różnych kierunkach. W Przemyślu przez całą zimę widziałem jeden. Trzeba się powiedzieć jasno, przez kilka ostatnich lat zima odpuściła to i pieniądze poszły na inne "atrakcje" ale trzeba się za to wziąć. Niech ktoś wkońcu się tym zajmie i ograniczy tę samowolkę. Przemyśl nie jest waszym placem zabaw. To miasto ma historię i należy mu się szacunek.
No proszę, spadło trochę śniegu i ludziom zwieracze puściły. Zrozumcie durnie, że jest zima, a zima ma to do siebie, że śnieg pada i leży na ulicach, chodnikach czy placach. Jeśli to komuś przeszkadza, to łopaty w dłoń i do przodu.
W tym mieście nigdy nie ma pieniedzy,ale na duperele zawsze sie znajda.Boiska do siatkówki,garaże na stoku za 200tys,deszczownia dla dzici,ludowisko mobilne itd.Czy któras inwestycja została rozliczona i zakończona.Najlepiej o tym swiadczy bunkier na pseudo stoku
Typowa wyborca w tym mieście :) Widać, że nie wystawiasz nosa poza Przemysł i nie wiesz w jaki sposób to funkcjonuje w innych miejscach. Lubisz łopatować to łopatuj ale nie pisz bezsensownych komentarzy, bo po to są podatki aby utrzymywać porządny stan na drogach publicznych.
Chomik ma do dupie bo spieprza już do Rzeszowa. Lucynka jemu i jego żonie posadkę zaklepała. Więc ma do w zadzie co i jak z naszym miasteczkiem.
Syf, kiła i mogiła.
dziwicie się tu jest wasz przemyśl, ciemnota i miernota