20 solistów w 3 kategoriach wiekowych walczyło o miano najlepszego. 21 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku odbył się XVI konkurs piosenki „I ty możesz zaśpiewać”.
W mojej ojczyźnie, A ja lubię jazz, Poszłabym do wojska oraz Wybacz mamasza – to jedne z piosenek, które 4 uczestniczkom przyniosły zwycięstwo podczas muzycznej rywalizacji. Każdy z solistów wykonał w sumie dwa utwory. Młodzi artyści[paywall] podzieleni zostali na trzy kategorie: 7 – 11, 12 – 15 i 16 – 100 lat. Jury w składzie: Barbara Kozdraś i Dorota Świerk, przedstawicielki Społecznego Ogniska Muzycznego w Rzeszowie oraz Gabriel Manowiec, instruktor Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, wyłoniło zwycięzców. W pierwszej kategorii, 7 – 11 lat, przyznano dwa pierwsze miejsca ex aequo dla Niny Majczak i Aleksandry Tworek. W drugiej kategorii wygrała Martyna Niemirowska. Najstarszą zwyciężczynią została Katarzyna Motyka. Jury przyznało również 2. i 3.miejsca oraz wyróżnienia. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody pieniężne.

fot.Bogusława Pajda
Katarzyna Motyka zajęła 1. miejsce w kategorii 16 – 100 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze