15/08/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
W powiatowym święcie chleba uczestnicy mogli cieszyć się tradycją, kulturą ludową i dobrą zabawą. Msza św. w Sanktuarium Grobu Bożego, połączona z poświęceniem chlebów, uroczyście rozpoczęła wydarzenie. Na scenie Zajazdu Pastewnik wystąpiły lokalne zespoły, a chleb podzielono symbolizując wspólnotę. Starosta i inni dostojnicy otrzymali chleb, a stoiska kół gospodyń zapełniły się wyrobami piekarniczymi. Ponadto, pokazy sprzętu oraz wystawy wprowadziły uczestników w lokalną tematykę. Wydarzenie miało także cel charytatywny, zbierając fundusze dla mieszkańca Przeworska.
FOT. Starostwo Powiatowe w Przeworsku
FOT. Starostwo Powiatowe w Przeworsku
FOT. Starostwo Powiatowe w Przeworsku
FOT. Starostwo Powiatowe w Przeworsku
FOT. Starostwo Powiatowe w Przeworsku