15/07/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Uroczyste przekazanie dofinansowania dla 66 podkarpackich gmin na realizację Sołeckich Strategii Rozwoju Wsi w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021–2025. Wsparcie m.in. na remonty świetlic, domów kultury, remiz OSP, siłownie plenerowe, placów zabaw. Działania mają poprawić estetykę i dbać o dziedzictwo kulturowe, przyrodnicze oraz krajobrazowe. Finansowanie pozwoli samorządom zwiększyć integrację społeczną i zaangażowanie mieszkańców. Przykładowe projekty obejmują przebudowę świetlic, modernizację pomieszczeń, budowę siłowni plenerowych, dostawę urządzeń na place zabaw, czy zagospodarowanie terenów rekreacyjnych. Gminy, takie jak Narol, Roźwienica, Przemyśl, Zarzecze, czy Bircza, otrzymały wsparcie na konkretne inwestycje, mające wpływ na rozwój lokalnych społeczności. Dodatkowo, realizacja innych projektów, jak modernizacja korytarza w budynku remizy OSP czy adaptacja pomieszczeń na świetlicę wiejską, stanowi istotny krok w kierunku rozwoju obszarów wiejskich w regionie.
Wśród samorządów bezpośrednio z naszego terenu, które załapały się na pieniądze, znalazła się m.in. gmina Bircza, która otrzymała środki na remont i doposażenie pomieszczeń budynku świetlicy wiejskiej w Rudawce./ FOT. UMWP w Rzeszowie
FOT. UMWP w Rzeszowie
Gmina Krasiczyn przyznane dofinansowanie w kwocie 20 tys. zł spożytkuje na wyposażenie świetlicy wiejskiej w sprzęt do jej funkcjonowania. W imieniu tamtejszego samorządu umowę parafował wójt Krzysztof Dobrowolski./ FOT. UMWP w Rzeszowie
FOT. UMWP w Rzeszowie