21/08/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Osiedle Bakończyce w Przemyślu stoi w opozycji do lokalizacji wytwórni mas bitumicznych blisko zabudowań mieszkalnych. Mieszkańcy narzekają na smród i zanieczyszczenia. Mimo kontroli, wątpliwości pozostają. Apelują do GIOŚ o wstrzymanie działalności fabryki ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców oraz otoczenia. Mieszkańcy domagają się niezależnych badań środowiskowych i zmiany lokalizacji zakładu. Odpowiedzialność za działania spoczywa na władzach i właścicielu firmy, który nie skomentował sytuacji.
Mieszkający na osiedlu Bakończyce podkreślają, że są narażeni na smród i zanieczyszczenia powietrza./ FOT. U. Gielo
Krzysztof Sycz, który reprezentuje liczną grupę narzekających na uciążliwości związane z sąsiedztwem wytwórni mas bitumicznych, pokazuje podpisy mieszkańców, którzy zdecydowali się zwrócić z prośbą o interwencję do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie./ FOT. U. Gielo