15/09/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Otwarcie Pododdziału Kardiochirurgii w Przemyślu okazało się długo wyczekiwanym wydarzeniem, przynoszącym ulgę w oczekiwaniu na zabiegi kardiochirurgiczne. Dyrektor Barbara Stawarz podkreśliła znaczenie kompleksowej opieki pacjentów z chorobami serca, opierającej się na współpracy z różnymi oddziałami. Realizacja tego celu nie byłaby możliwa bez wsparcia marszałkowskiego i determinacji zaangażowanych. Konsultant kardiochirurgii z Rzeszowa, dr Kazimierz Widenka, zapewnił o skróceniu krótkich kolejek i dobrze rokującej współpracy między placówkami. Inwestycja została zrealizowana z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom regionu, co zostało docenione przez wojewodę i wicemarszałka. Nowy pododdział skupia zespół specjalistów, gotowych zapewnić kompleksową opiekę zarówno pacjentom w stanie ostrym, jak i planowym. Nowoczesna sala operacyjna i sprzęt medyczny gwarantują wysoki standard świadczeń. Otwarcia oddziału dokonał metropolita abp Adam Szal, podkreślając znaczenie tego wydarzenia dla lokalnej społeczności.
Słów kilka o nowo otwartym oddziale wygłosił jego kierownik dr Krzysztof Olszewski./ FOT. U. Gielo
Do gratulacji pod adresem dyrekcji przemyskiego szpitala dołączył też Wojciech Załuska, profesor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie i jego rektor, chwaląc wzajemną współpracę i zapewniając, że idzie ona w bardzo dobrym kierunku./ FOT. U. Gielo
Dane dotyczące kardiochirurgii na Podkarpaciu przedstawił konsultant wojewódzki w dziedzinie kardiochirurgii dr hab. n. med. prof. UR Kazimierz Widenka – kierownik Kliniki Kardiochirurgii z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie./ FOT. U. Gielo
FOT. U. Gielo
Wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch przypomniał proces decyzyjny towarzyszący inwestycji i podkreślił wagę współpracy szpitala podjętej z Uniwersytetem Medycznym z Lublina./ FOT. U. Gielo