Wróć do artykułu

Zdjęcia Niemożliwe stało się możliwe. Kardiochirurgia w przemyskim szpitalu otwarta! [ZDJĘCIA] - fotorelacja

15/09/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl

Fotografie Zdrowie Przemyśl

Otwarcie Pododdziału Kardiochirurgii w Przemyślu okazało się długo wyczekiwanym wydarzeniem, przynoszącym ulgę w oczekiwaniu na zabiegi kardiochirurgiczne. Dyrektor Barbara Stawarz podkreśliła znaczenie kompleksowej opieki pacjentów z chorobami serca, opierającej się na współpracy z różnymi oddziałami. Realizacja tego celu nie byłaby możliwa bez wsparcia marszałkowskiego i determinacji zaangażowanych. Konsultant kardiochirurgii z Rzeszowa, dr Kazimierz Widenka, zapewnił o skróceniu krótkich kolejek i dobrze rokującej współpracy między placówkami. Inwestycja została zrealizowana z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom regionu, co zostało docenione przez wojewodę i wicemarszałka. Nowy pododdział skupia zespół specjalistów, gotowych zapewnić kompleksową opiekę zarówno pacjentom w stanie ostrym, jak i planowym. Nowoczesna sala operacyjna i sprzęt medyczny gwarantują wysoki standard świadczeń. Otwarcia oddziału dokonał metropolita abp Adam Szal, podkreślając znaczenie tego wydarzenia dla lokalnej społeczności.

Piotr Kubas, Barbara Stawarz, Szpital Przemyśl Przemyśl - zdjęcia

Reklama