11/09/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
Inauguracja roku szkolnego w II LO wzbudziła wiele emocji. Na licealnym placu zjawili się goście, w tym zastępca prezydenta, fundatorzy nagród czy absolwenci szkoły. Dyrektor zaprezentował osiągnięcia uczniów oraz podziękował pracownikom. Następnie uhonorowano Przyjacieli Morawy, a wyróżniono najlepszych uczniów. Nie zabrakło też niespodzianki dla dyrektora - Odznaki Przyjaciel Dziecka. Uroczystość była pełna wzruszeń i podkreślała wagę patriotyzmu i edukacji.
Nagrodę im. Wojciecha Inglota dla ucznia osiągającego sukcesy w dziedzinie chemii otrzymał Szymon Wilk. Również Szymonowi przypadła Nagroda im. Artura Bobrowicza przyznawana jest przez absolwentów II LO Annę i Krzysztofa Kwaśników
Dyrektor II LO Mariusz Zamirski z Odznaką Przyjaciel Dzieci. Wręczył ją absolwent II LO prezes Zarządu Głównego TPD w Warszawie Grzegorz Piestrak.
Już po raz piąty wraz z rozpoczęciem roku szkolnego została wręczona nagroda „Kowal Rozwoju” im. Rodziny Feczków dla wyróżniającego się ucznia II LO im. prof. Kazimierza Morawskiego. W tym roku nagrodę otrzymała Aleksandra Kucab.
Nagrodę im. Wojciecha Inglota dla ucznia osiągającego sukcesy w dziedzinie chemii otrzymał Szymon Wilk. Również Szymonowi przypadła Nagroda im. Artura Bobrowicza przyznawana jest przez absolwentów II LO Annę i Krzysztofa Kwaśników.