27/05/2025 | Autor: Życie Podkarpackie | źródło: zycie.pl
„Przemyskie Dyktando” to tradycyjne wydarzenie, organizowane od 20 lat przez tutejszą „czwórkę”. W obecnym, jubileuszowym roku, prezydent miasta, W. Bakun, rozszerzył inicjatywę na wszystkich powyżej 14 roku życia. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z tekstem dyktanda przygotowanym przez Marię Żemełko. W kategorii Open 14+ zwycięzcą został Henryk Tur, redaktor i autor literatury fantastycznej. Wydarzenie uświetnili członkowie „Damy i Huzary”.
FOT. UM Przemyśl
FOT. UM Przemyśl
Frekwencja była imponująca, w Centrum Dowodzenia Twierdzy Przemyśl stawiło się ponad 60 startujących./ FOT. UM Przemyśl
Wyniki dyktanda przedstawiła dr Agnieszka Pomianek, która sprawowała nadzór merytoryczny nad przebiegiem konkursu./ FOT. UM Przemyśl
FOT. UM Przemyśl