Reklama

Nowi w służbie celnej. Więcej kobiet niż mężczyzn!

21 kwietnia br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu 27 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Wśród nich było 15 kobiet i 12 mężczyzn.

„Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej” – to rota ślubowania, które funkcjonariusze złożyli na sztandar Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie[paywall].
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. – Ostatnie wydarzenia, których jesteśmy świadkami, w których uczestniczymy na granicy z Ukrainą, w szczególny sposób naznaczają początek waszej służby. To trudna służba, ale jestem przekonany, że podjęte zobowiązanie wobec ojczyzny i społeczeństwa da wam ogromną satysfakcję i pomoże rozwijać swoje pasje – powiedział W. Mrozek.

– Nowych funkcjonariuszy czeka teraz 2-letni okres służby przygotowawczej, której celem jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania obowiązków służbowych – wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie aspirant Edyta Chabowska. Praktycznie realizować to będą na drogowych przejściach granicznych w: Medyce, Korczowej, Budomierzu, a także Oddziale Celnym Kolejowym Przemyśl – Medyka. Zajmować się będą również kontrolą celno-skarbową rynku.

Reklama

Ceremonia odbyła się w obecności kadry kierowniczej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz ks. podinsp. Krzysztofa Skałkowskiego, kapelana podkarpackiej KAS.

Jak poinformowała asp. E. Chabowska, to kolejna grupa funkcjonariuszy, którzy stopniowo zasilają szeregi podkarpackiej KAS. Od początku br. do Służby Celno-Skarbowej w podkarpackiej KAS wstąpiło ponad 50 funkcjonariuszy. Na początku maja br. akty mianowania otrzyma blisko 40 osób.

Warto dodać, że podczas uroczystości doszło także do wręczenia awansów funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, zaangażowanym w realizację projektu „Cyfrowa Granica” – największego przedsięwzięcia informatycznego dotyczącego granicy, realizowanego przez KAS na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Inspektor Jacek Wojdylak, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadzorujący wdrożenie tego projektu, otrzymał z rąk dyrektora list gratulacyjny.


fot.IAS w Rzeszowie
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama