21 kwietnia br. w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu 27 nowo przyjętych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie. Wśród nich było 15 kobiet i 12 mężczyzn.
„Świadomy podejmowanych obowiązków funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej ślubuję wiernie służyć Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i obowiązującego porządku prawnego, rzetelnie wykonywać powierzone mi zadania oraz strzec dobrego imienia służby, honoru i godności funkcjonariusza, a także przestrzegać zasad etyki zawodowej” – to rota ślubowania, które funkcjonariusze złożyli na sztandar Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie[paywall].
Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. – Ostatnie wydarzenia, których jesteśmy świadkami, w których uczestniczymy na granicy z Ukrainą, w szczególny sposób naznaczają początek waszej służby. To trudna służba, ale jestem przekonany, że podjęte zobowiązanie wobec ojczyzny i społeczeństwa da wam ogromną satysfakcję i pomoże rozwijać swoje pasje – powiedział W. Mrozek.
– Nowych funkcjonariuszy czeka teraz 2-letni okres służby przygotowawczej, której celem jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie do wykonywania obowiązków służbowych – wyjaśniła rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie aspirant Edyta Chabowska. Praktycznie realizować to będą na drogowych przejściach granicznych w: Medyce, Korczowej, Budomierzu, a także Oddziale Celnym Kolejowym Przemyśl – Medyka. Zajmować się będą również kontrolą celno-skarbową rynku.
Ceremonia odbyła się w obecności kadry kierowniczej Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz ks. podinsp. Krzysztofa Skałkowskiego, kapelana podkarpackiej KAS.
Jak poinformowała asp. E. Chabowska, to kolejna grupa funkcjonariuszy, którzy stopniowo zasilają szeregi podkarpackiej KAS. Od początku br. do Służby Celno-Skarbowej w podkarpackiej KAS wstąpiło ponad 50 funkcjonariuszy. Na początku maja br. akty mianowania otrzyma blisko 40 osób.
Warto dodać, że podczas uroczystości doszło także do wręczenia awansów funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej, zaangażowanym w realizację projektu „Cyfrowa Granica” – największego przedsięwzięcia informatycznego dotyczącego granicy, realizowanego przez KAS na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Inspektor Jacek Wojdylak, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie nadzorujący wdrożenie tego projektu, otrzymał z rąk dyrektora list gratulacyjny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze