4 października br. jubileusz setnych urodzin świętowała pani Władysława Mańkiewicz z Miękisza Starego.
Jubilatka urodziła się 4 października 1916 r. w Miękiszu Starym. Pochodzi z rodziny Lisów. Jej rodzice zmarli bardzo szybko i pani Władysława została sierotą w wieku 5 lat. Wychowywała się z bratem. W 1938 r. wyszła za mąż za Władysława Mańkiewicza z Miękisza Starego, gdzie wspólnie zamieszkali. W. Mańkiewicz urodziła dwójkę dzieci, syna Józefa i córkę Cecylię. Dochowała się 9 wnuków, 21 prawnuków i 9 praprawnuków[paywall].
Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą w kościele w Miękiszu Starym, w trakcie której kazanie wygłosił ksiądz proboszcz Czesław Grzebień. Na tak doniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć władz gminy Laszki, na czele z wójtem Stanisławem Gonciarzem, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Krystyną Gościak oraz inspektorem w Referacie Spraw Obywatelskich i Społecznych UG Laszki Andrzejem Halwą. Obecni byli również przewodniczący Rady Gminy w Laszkach Marek Bawoł oraz sołtys Miękisza Starego Danuta Paszkiewicz. Do życzeń dołączyły się dzieci z miejscowej szkoły podstawowej. Pani Władysława otrzymała list gratulacyjny, pamiątkowy prezent oraz kosz pięknych kwiatów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Miny jak na stypie conajmniej :/ heh... 200 lat dla Jubilatki !!! :)
Miny jak na stypie conajmniej :/ heh... 200 lat dla Jubilatki !!! :)
Zdrowia zdrowia i następna setke