100 lat życia, czworo dzieci, ośmioro wnucząt, dwanaścioro prawnucząt. Niewiele osób może się pochwalić tak bogatą historią. Do tego wyjątkowego grona niewątpliwie zalicza się pani Olga Krochmal, mieszkanka Skołoszowa.
Szanowna jubilatka przyszła na świat 2 kwietnia 1923 r. we wsi Swaryczów (powiat zamojski). Stulecie urodzin stało się okazją do jej należytego uhonorowania. Ze słowami uznania i gratulacji zwrócił się do seniorki m.in. premier Mateusz Morawiecki, który w liście okolicznościowym zaznaczył, jak miniony wiek był ważny, a zarazem trudny w historii Polski.
„Niewielu pośród nas pozostało ludzi, którzy widzieli odradzanie się polskiej niepodległości, by zaraz potem doświadczyć jej ponownej utraty. Ludzi, którzy przeżyli czas wojny i trudne lata powojenne, by wreszcie doczekać powrotu wolnej Polski”– pisze w liście prezes rady ministrów.
Jubilatka otrzymała również błogosławieństwo od abpa Adama Szala. Urodzinową wizytę złożyli jej także przedstawiciele Urzędu Gminy Radymno, na czele z wójtem Bogdanem Szylarem.
Rzecz jasna, nie zabrakło tortu i odśpiewania piosenki okolicznościowej „Sto lat to za mało”. Był też czas na wspomnienia, a tych przez 100 lat życia pani Olga nazbierała mnóstwo. Również dzień setnych urodzin z pewnością zostanie zapamiętany na długo.
Jako redakcja dołączamy się do serdecznych gratulacji i życzeń zdrowia, niegasnącej radości życia i wszelkiego dobra na dalsze lata.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze