Ponad 14 litrów krwi oddały 32 osoby, które wzięły udział w akcji poboru krwi „Sto na sto”. Organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Krwinka”.
Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pojawił się na Rynku 12 kwietnia. Akcja związana jest z projektem „Sto na sto”. Członkowie Klubu HDK PCK „Krwinka” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postawili sobie za cel zebrać 100 litrów krwi. W ten sposób chcą uczcić pamięć Polaków, którzy przelewali krew za wolność ojczyzny oraz podnieść świadomość społeczną w zakresie krwiodawstwa i zachęcić do oddawania krwi.
Krew w mobilnym punkcie poboru będzie można oddać w tym roku jeszcze czterokrotnie: 14 czerwca, 9 sierpnia, 11 października i 13 grudnia.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze