Reklama

100 litrów na 100-lecie niepodległości

25/04/2018 13:15

Ponad 14 litrów krwi oddały 32 osoby, które wzięły udział w akcji poboru krwi „Sto na sto”. Organizatorem był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Krwinka”.

Krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie pojawił się na Rynku 12 kwietnia. Akcja związana jest z projektem „Sto na sto”. Członkowie Klubu HDK PCK „Krwinka” z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości postawili sobie za cel zebrać 100 litrów krwi. W ten sposób chcą uczcić pamięć Polaków, którzy przelewali krew za wolność ojczyzny oraz podnieść świadomość społeczną w zakresie krwiodawstwa i zachęcić do oddawania krwi.

Krew w mobilnym punkcie poboru będzie można oddać w tym roku jeszcze czterokrotnie: 14 czerwca, 9 sierpnia, 11 października i 13 grudnia.


pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości