Reklama

11 gmin dostało pieniądze na remonty dróg

12/11/2017 12:30

Ponad 8,5 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 9 listopada wojewoda Ewa Leniart wręczyła samorządowcom kolejne promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

Są to środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2016. Łącznie na realizację tych zadań wręczono 51 promes dla miast i gmin z naszego województwa. Dzięki środkom zostanie przywrócona bądź przebudowana infrastruktura komunalna uszkodzona w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, tj. drogi, mosty i przepusty.

W tym roku samorządy województwa podkarpackiego otrzymały już  174 promesy na łączną kwotę 59,5 mln zł (razem z promesami wręczonymi 9 listopada br.).

Reklama
Samorządy, które otrzymały promesy (kolejno: gmina, nazwa zadania, kwota w tys. zł)

Bircza – remont drogi w Jaworniku Ruskim – 140

Cieszanów – przebudowa[paywall] drogi koło Krywka w Dachnowie – 270

Krasiczyn – przebudowa drogi w Zalesiu – 90

Orły – przebudowa drogi w Duńkowiczkach – 150

Przemyśl (wiejska) – przebudowa drogi Pikulice – Optyń – 620

Laszki –  przebudowa drogi Laszki – Pańskie w Laszkach – 40

Rokietnica – przebudowa drogi w Rokietnicy – 150

Jawornik Polski – remont drogi w Widaczowie – 100

Kańczuga – remont dróg w Krzeczowicach oraz w Żuklinie – 160

Przeworsk – remont drogi „Skotnik” w Gwizdaju – 120

Sieniawa – przebudowa drogi w Czercach – 400
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama