Ponad 8,5 mln zł trafi do podkarpackich samorządów na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 9 listopada wojewoda Ewa Leniart wręczyła samorządowcom kolejne promesy wydane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Są to środki pochodzące z rezerwy celowej budżetu państwa na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2016. Łącznie na realizację tych zadań wręczono 51 promes dla miast i gmin z naszego województwa. Dzięki środkom zostanie przywrócona bądź przebudowana infrastruktura komunalna uszkodzona w wyniku działania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, tj. drogi, mosty i przepusty.
W tym roku samorządy województwa podkarpackiego otrzymały już 174 promesy na łączną kwotę 59,5 mln zł (razem z promesami wręczonymi 9 listopada br.).
Bircza – remont drogi w Jaworniku Ruskim – 140
Cieszanów – przebudowa[paywall] drogi koło Krywka w Dachnowie – 270
Krasiczyn – przebudowa drogi w Zalesiu – 90
Orły – przebudowa drogi w Duńkowiczkach – 150
Przemyśl (wiejska) – przebudowa drogi Pikulice – Optyń – 620
Laszki – przebudowa drogi Laszki – Pańskie w Laszkach – 40
Rokietnica – przebudowa drogi w Rokietnicy – 150
Jawornik Polski – remont drogi w Widaczowie – 100
Kańczuga – remont dróg w Krzeczowicach oraz w Żuklinie – 160
Przeworsk – remont drogi „Skotnik” w Gwizdaju – 120
Sieniawa – przebudowa drogi w Czercach – 400Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze