Reklama

12 milionów na sieć wodno-kanalizacyjną

20/05/2017 15:30

Samorząd gminy Laszki otrzymał dofinansowanie z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na inwestycje dotyczące ochrony środowiska. Dzięki temu w Miękiszu Nowym i Tuchli powstanie kanalizacja. Rozbudowane zostaną też oczyszczalnia ścieków w Laszkach i sieć wodociągowa w Wietlinie.

Gmina starała się o dofinansowanie na wymienione prace w ramach dwóch projektów. Obydwa zostały pozytywnie zaopiniowane i uzyskają dofinansowanie. To jedna z większych inwestycji[paywall] w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną w regionie. Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie zapewnienie środków z budżetu na wkład własny, który był wymogiem wzięcia udziału w postępowaniu konkursowym. – Na przełomie czerwca i lipca planowane jest rozpoczęcie prac przy rozbudowie oczyszczalni w Laszkach. Powinny potrwać do czerwca 2018 roku. W bieżącym roku chcemy wykonać 80 procent robót. W tym roku rozbudowana zostanie także sieć wodociągowa w Wietlinie. Prace przy budowie kanalizacji w Tuchli i w części Miękisza Nowego planujemy na 2018 rok –informuje inspektor Janusz Kozioł z Urzędu Gminy w Laszkach.


kjz
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama