Reklama

13-letni Dawid Jadam zadebiutował w tenisowej LOTTO Superlidze!

To był wielki dzień dla ledwie 13-letniego zawodnika Sokołowa SA Dawida Jadama, aktualnego mistrza Polski młodzików, ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Młodziutki, bardzo utalentowany pingpongista zadebiutował w LOTTO Supelidze Tenisa Stołowego!

Dzisiejszego (27 listopada br.) popołudnia aktualni mistrzowie Polski rozegrali ostatni mecz I rundy rozgrywek. W Zielonej Górze zmierzyli się z ostatnią ekipą w tabeli Palmiarnią. Jaki by nie padł wynik w „Winnym Mieście” i tak nie zmieniłby miejsca Sokołowa SA w tabeli. Podopieczni Kamila Dziukiewicza i jego asystentki Jagody Chwojko przystąpią do II rundy z 4. miejsca. Na dzień dobry P. Chmiel pewnie, bez straty seta, pokonał Mateusza Zalewskiego, a potem Kou Lei nie dał szans Łukaszowi Wachowiakowi. Do gry numer 3 podeszli do stołu wicemistrz Polski młodzieżowców Kamil Nalepa i osiem lat młodszy, 13-letni Dawid Jadam. Dawidowi należą się ogromne brawa za udźwignięcie ciężaru. Za próbę podjęcia wyrównanej walki z Nalepą, który systematycznie rywalizuje z największymi gwiazdami LOTTO Superligi Tenisa Stołowego. Przegrał w trzech setach. Krótkich setach, ale – jak mówi przysłowie – to pierwsze koty za płoty. Pierwsze lody zostały przełamane. Z całą pewnością Dawid zebrał sporo doświadczeń, z których wyciągnie odpowiednie wnioski. Decydujący o wygranej punkt dał jarosławianom niezawodny Kou Lei.


 

Palmiarnia Zielona Góra – Sokołów S.A. Jarosław 1:3
0:1: Mateusz Zalewski – Paweł Chmiel 0:3 (6:11, 6:11, 9:11)
0:2: Łukasz Wachowiak – Kou Lei 0:3 (6:11, 7:11, 8:11)
1:2: Kamil Nalepa – Dawid Jadam 3:0 (11:4, 11:3, 11:4)
1:3: Mateusz Zalewski – Kou Lei 0:2 (11:13, 6:11)


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama