To był wielki dzień dla ledwie 13-letniego zawodnika Sokołowa SA Dawida Jadama, aktualnego mistrza Polski młodzików, ucznia Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jarosławiu. Młodziutki, bardzo utalentowany pingpongista zadebiutował w LOTTO Supelidze Tenisa Stołowego!
Dzisiejszego (27 listopada br.) popołudnia aktualni mistrzowie Polski rozegrali ostatni mecz I rundy rozgrywek. W Zielonej Górze zmierzyli się z ostatnią ekipą w tabeli Palmiarnią. Jaki by nie padł wynik w „Winnym Mieście” i tak nie zmieniłby miejsca Sokołowa SA w tabeli. Podopieczni Kamila Dziukiewicza i jego asystentki Jagody Chwojko przystąpią do II rundy z 4. miejsca. Na dzień dobry P. Chmiel pewnie, bez straty seta, pokonał Mateusza Zalewskiego, a potem Kou Lei nie dał szans Łukaszowi Wachowiakowi. Do gry numer 3 podeszli do stołu wicemistrz Polski młodzieżowców Kamil Nalepa i osiem lat młodszy, 13-letni Dawid Jadam. Dawidowi należą się ogromne brawa za udźwignięcie ciężaru. Za próbę podjęcia wyrównanej walki z Nalepą, który systematycznie rywalizuje z największymi gwiazdami LOTTO Superligi Tenisa Stołowego. Przegrał w trzech setach. Krótkich setach, ale – jak mówi przysłowie – to pierwsze koty za płoty. Pierwsze lody zostały przełamane. Z całą pewnością Dawid zebrał sporo doświadczeń, z których wyciągnie odpowiednie wnioski. Decydujący o wygranej punkt dał jarosławianom niezawodny Kou Lei.
Palmiarnia Zielona Góra – Sokołów S.A. Jarosław 1:3
0:1: Mateusz Zalewski – Paweł Chmiel 0:3 (6:11, 6:11, 9:11)
0:2: Łukasz Wachowiak – Kou Lei 0:3 (6:11, 7:11, 8:11)
1:2: Kamil Nalepa – Dawid Jadam 3:0 (11:4, 11:3, 11:4)
1:3: Mateusz Zalewski – Kou Lei 0:2 (11:13, 6:11)
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze