Reklama

14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej ma nowego dowódcę

11/07/2018 15:00

2 lipca odbyło się kolejne święto w jarosławskiej jednostce. Major Wojciech Drapała przekazał obowiązki dowódcy 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza awansowanemu na podpułkownika Januszowi Niedźwiedziowi.

Przekazanie dowództwa w  dywizjonie stało się okazją do podkreślenia związku Jarosławia z wojskiem.[paywall] Na placu jednostki wojskowej, oprócz kadry oficerskiej i żołnierzy, zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych. Na uroczystości obecni byli starosta Tadeusz Chrzan i burmistrz Radymna Krzysztof Roman, miejscowy ratusz reprezentowali natomiast Wiesław Pirożek oraz Dariusz Tracz, zaś jarosławskich parlamentarzystów dyrektorzy ich biur.

Współpraca i prestiż

– 14 Dywizjon Artylerii Samobieżnej, który w tym roku obchodzi tak piękny jubileusz, trwale wpisał się w historię ziemi jarosławskiej. Z honorem kontynuuje chwalebne tradycje polskiego oręża oraz jest wyróżniająca się jednostką w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich. To wielka duma być oficerem, żołnierzem tej jednostki – mówił Tadeusz Chrzan. W odczytanym w trakcie apelu liście Waldemara Palucha wyraził on przekonanie, że działania i kompetencje nowo mianowanego dowódcy przyczynią się do podniesienia prestiżu jednostki. Wiesław Pirożek wyrażał z kolei nadzieje, że współpraca samorządu z wojskiem nadal będzie dynamiczna i owocna. Podkreślał też znaczenie jednostki dla lokalnej społeczności. Przekazanie dowództwa w dywizjonie odbyło się w znamienitej oprawie. Towarzyszył mu uroczysty apel, przekazanie sztandaru oraz defilada pododdziałów Garnizonu Jarosław
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama