W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Medyce w trakcie jednej nocy zatrzymali samochody osobowe, które wyglądały na przeładowane.
W związku z podejrzeniem, że masa pojazdów może przekraczać tę dopuszczalną, skierowano je na wagę Oddziału Celnego i okazało się, że samochody, których maksymalna waga nie powinna przekraczać 3500 kg, ważyły nawet 14 ton.
W trakcie kontroli stanu technicznego funkcjonariusze SG ustalili, że konstrukcje pojazdów załadowanych rulonami blachy zostały przerobione „chałupniczym” sposobem w celu zwiększenia nośności. Funkcjonariusze SG zatrzymali dowody rejestracyjne oraz ukarali kierowców (obywateli Ukrainy) mandatami karnymi w wysokości 1000 złotych każdy. Ponadto wobec kierowców, którzy kolejny raz zostali przyłapani na tym procederze, na podstawie Ustawy o Cudzoziemcach wydano decyzję zobowiązującą do powrotu oraz zakaz wjazdu na terytorium państw Schengen przez okres 5 lat.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.SG puszczała te busy przez 2 lata.Prawie codziennie przejeżdżało 10 busów.Od każdego busa brali 1000 zł mandatu.Proszę sobie policzyć!Co się stało,że nagle taka afera!Wielki wynik!
No to się chłopcy obudzili wreszcie! Jest lepszy interes, że ten przeładowany ogłosili?
SG puszczała te busy przez 2 lata.Prawie codziennie przejeżdżało 10 busów.Od każdego busa brali 1000 zł mandatu.Proszę sobie policzyć!Co się stało,że nagle taka afera!Wielki wynik!
No to się chłopcy obudzili wreszcie! Jest lepszy interes, że ten przeładowany ogłosili?