3 czerwca w Medyce odbył się finał trwającej od 1 marca akcji Kilometry Dobra, którą zainicjowało przemyskie koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku biorą udział organizacje społeczne, samorządy i całe rzesze wolontariuszy. Hasło kampanii brzmi „Droga do samodzielności dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną”, a jej celem jest stworzenie warunków do usamodzielniania dzieci i młodzieży.
Kiedy w niedzielę przeliczono pieniądze, okazało się, że w ciągu trzech miesięcy na ten szczytny cel zebrano 65 tysięcy 198 złotych i 96 groszy, czyli 1 kilometr 481 metrów dobra (licząc 44 złote na 1 metr).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze