Rewelacyjnie podczas 1. Grand Prix Polski seniorek w Nowym Dworze Mazowieckim zaprezentowała się zawodniczka Kolpinga Jarosław i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego Anna Brzyska. 15-letnia pingpongistka w swoim debiutanckim starcie w gronie seniorek zajęła 2. miejsce!
Znakomicie, że nikt nie ma obaw, aby puszczać Anię na tak głęboką wodę. To talent czystej wody, jedna z największych tenisowych nadziei w Polsce. Wzorcowo prowadzona przez jarosławskich szkoleniowców, sięga coraz wyżej. Impreza na Mazowszu cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wśród uczestniczek nie brakowało[paywall] utytułowanych pingpongistek. Listę startową otwierała aktualna wicemistrzyni Polski seniorek w grze pojedynczej Paulina Krzysiek ze Startu Nadarzyn. Oprócz niej w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiły także m.in.: aktualna złota medalistka mistrzostw Europy juniorek w grze pojedynczej Anna Węgrzyn oraz mistrzyni Starego Kontynentu juniorek w grze mieszanej Katarzyna Węgrzyn.
Tenisistka stołowa z Jarosławia start w 1. Grand Prix Polski seniorek rozpoczęła od eliminacji, w których zagrała znakomicie i zapewniła sobie awans do sobotniego turnieju grupowego. Drugi dzień zmagań w Nowym Dworze Mazowieckim także układał się po myśli zawodniczki Kolpinga. W fazie grupowej Ania pokonała m.in. występującą od lat w ekstraklasie kobiet Magdalenę Sikorską z SKTS-u Sochaczew oraz świeżo upieczoną mistrzynię kraju juniorek Martynę Lis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Prawdziwy popis swoich umiejętności reprezentantka klubu z Jarosławia dała w fazie pucharowej. W 1/8 finału Anna Brzyska ograła Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński) 4:3, a w ćwierćfinale pokonała jedną z czołowych tenisistek stołowych w ekstraklasie – Katarzynę Ślifirczyk (Start Nadarzyn) 4:2. Największą niespodziankę turnieju 15-latka z Jarosławia sprawiła jednak w półfinale, wyrzucając z zawodów najwyżej rozstawioną Paulinę Krzysiek (Start Nadarzyn)! W finałowej grze A. Brzyska uległa Annie Węgrzyn z wrocławskiego KU AZS UE 1:4, jednak drugie miejsce w tak silnie obsadzonych zawodach to jej ogromny sukces. Nie pierwszy i z całą pewnością nie ostani.
– Wynik Anny w Nowym Dworze Mazowieckim nie jest dziełem przypadku. Dobra praca wykonywana w klubie i ośrodku szkoleniowym w Jarosławiu sprawia, że Ania z tygodnia na tydzień staje się coraz lepsza zawodniczką. Drugie miejsce w 1. Grand Prix seniorek to nie tylko sukces samej zawodniczki, ale także trenerów, którzy dbają o jej rozwój – powiedział Kamil Dziukiewicz, menadżer występującego w LOTTO Superlidze zespołu Sokołów SA Jarosław.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze