Reklama

15-letnia Anna Brzyska druga w 1. Grand Prix seniorek!

Rewelacyjnie podczas 1. Grand Prix Polski seniorek w Nowym Dworze Mazowieckim zaprezentowała się zawodniczka Kolpinga Jarosław i uczennica Szkoły Mistrzostwa Sportowego Anna Brzyska. 15-letnia pingpongistka w swoim debiutanckim starcie w gronie seniorek zajęła 2. miejsce!

Znakomicie, że nikt nie ma obaw, aby puszczać Anię na tak głęboką wodę. To talent czystej wody, jedna z największych tenisowych nadziei w Polsce. Wzorcowo prowadzona przez jarosławskich szkoleniowców, sięga coraz wyżej. Impreza na Mazowszu cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wśród uczestniczek nie brakowało[paywall] utytułowanych pingpongistek. Listę startową otwierała aktualna wicemistrzyni Polski seniorek w grze pojedynczej Paulina Krzysiek ze Startu Nadarzyn. Oprócz niej w Nowym Dworze Mazowieckim wystąpiły także m.in.: aktualna złota medalistka mistrzostw Europy juniorek w grze pojedynczej Anna Węgrzyn oraz mistrzyni Starego Kontynentu juniorek w grze mieszanej Katarzyna Węgrzyn.

Tenisistka stołowa z Jarosławia start w 1. Grand Prix Polski seniorek rozpoczęła od eliminacji, w których zagrała znakomicie i zapewniła sobie awans do sobotniego turnieju grupowego. Drugi dzień zmagań w Nowym Dworze Mazowieckim także układał się po myśli zawodniczki Kolpinga. W fazie grupowej Ania pokonała m.in. występującą od lat w ekstraklasie kobiet Magdalenę Sikorską z SKTS-u Sochaczew oraz świeżo upieczoną mistrzynię kraju juniorek Martynę Lis (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki). Prawdziwy popis swoich umiejętności reprezentantka klubu z Jarosławia dała w fazie pucharowej. W 1/8 finału Anna Brzyska ograła Aleksandrę Michalak (Warmia Lidzbark Warmiński) 4:3, a w ćwierćfinale pokonała jedną z czołowych tenisistek stołowych w ekstraklasie – Katarzynę Ślifirczyk (Start Nadarzyn) 4:2. Największą niespodziankę turnieju 15-latka z Jarosławia sprawiła jednak w półfinale, wyrzucając z zawodów najwyżej rozstawioną Paulinę Krzysiek (Start Nadarzyn)! W finałowej grze A. Brzyska uległa Annie Węgrzyn z wrocławskiego KU AZS UE 1:4, jednak drugie miejsce w tak silnie obsadzonych zawodach to jej ogromny sukces. Nie pierwszy i z całą pewnością nie ostani.

Reklama

– Wynik Anny w Nowym Dworze Mazowieckim nie jest dziełem przypadku. Dobra praca wykonywana w klubie i ośrodku szkoleniowym w Jarosławiu sprawia, że Ania z tygodnia na tydzień staje się coraz lepsza zawodniczką. Drugie miejsce w 1. Grand Prix seniorek to nie tylko sukces samej zawodniczki, ale także trenerów, którzy dbają o jej rozwój – powiedział Kamil Dziukiewicz, menadżer występującego w LOTTO Superlidze zespołu Sokołów SA Jarosław.


KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama