Reklama

16 najzdolniejszych nagrodzonych

10/03/2017 09:27

– Ogromne gratulacje dla najzdolniejszych uczniów za ich ciężką pracę przejawiającą się w wysokich stopniach. Wyrazy uznania dla rodziców za trud i wychowanie tak wspaniałych pociech – tymi słowami wójt gminy Chłopice Andrzej Czyż rozpoczął uroczystość wręczenia stypendiów naukowych.

Szesnaścioro uczniów spośród 288 mogących otrzymać stypendium zdobyło średnią 5,0 i powyżej. Ich starania[paywall] docenili dyrektorzy szkół wraz z wójtem gminy, przyznając im stypendium naukowe. – Stypendia otrzymali uczniowie uczęszczający do klasy IV szkoły podstawowej i klas wyższych, aż po gimnazjalne. Kwota to 200 zł przyznawana raz na półrocze – mówi Katarzyna Janusz, inspektor ds. oświaty w UG Chłopice. 

Dyplomy i listy gratulacyjne wyróżnionym wręczyli: wójt gminy Andrzej Czyż, przewodnicząca Rady Gminy Chłopice Łucja Lichota, sekretarz gminy Marzena Blok, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Tomasz Strawa oraz dyrektorzy poszczególnych szkół.

Reklama

Na zakończenie w muzyczną podróż widownię zabrali nagrodzeni stypendyści: Paweł Domański, Gabriela Jędruch, Ines Wajda i Dominik Szlapański. 

16 stypendystów

Za pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017 stypendia otrzymało: 2 uczniów Publicznego Gimnazjum w Boratynie, 2 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zamiechowie, 4 uczniów Zespołu Szkół w Łowcach, 4 uczniów Szkoły Podstawowej w Jankowicach, 4 uczniów Szkoły Podstawowej w Chłopicach.


MML
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama