– Ogromne gratulacje dla najzdolniejszych uczniów za ich ciężką pracę przejawiającą się w wysokich stopniach. Wyrazy uznania dla rodziców za trud i wychowanie tak wspaniałych pociech – tymi słowami wójt gminy Chłopice Andrzej Czyż rozpoczął uroczystość wręczenia stypendiów naukowych.
Szesnaścioro uczniów spośród 288 mogących otrzymać stypendium zdobyło średnią 5,0 i powyżej. Ich starania[paywall] docenili dyrektorzy szkół wraz z wójtem gminy, przyznając im stypendium naukowe. – Stypendia otrzymali uczniowie uczęszczający do klasy IV szkoły podstawowej i klas wyższych, aż po gimnazjalne. Kwota to 200 zł przyznawana raz na półrocze – mówi Katarzyna Janusz, inspektor ds. oświaty w UG Chłopice.
Dyplomy i listy gratulacyjne wyróżnionym wręczyli: wójt gminy Andrzej Czyż, przewodnicząca Rady Gminy Chłopice Łucja Lichota, sekretarz gminy Marzena Blok, przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Tomasz Strawa oraz dyrektorzy poszczególnych szkół.
Na zakończenie w muzyczną podróż widownię zabrali nagrodzeni stypendyści: Paweł Domański, Gabriela Jędruch, Ines Wajda i Dominik Szlapański.
Za pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017 stypendia otrzymało: 2 uczniów Publicznego Gimnazjum w Boratynie, 2 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zamiechowie, 4 uczniów Zespołu Szkół w Łowcach, 4 uczniów Szkoły Podstawowej w Jankowicach, 4 uczniów Szkoły Podstawowej w Chłopicach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze