Do trzech gmin naszego regionu, poszkodowanych pod koniec czerwca w powodziach, trafi w sumie 900 tys. zł pomocy z budżetu miasta stołecznego Warszawy. 16 września burmistrzowie Kańczugi oraz Sieniawy, a także wójt Jawornika Polskiego podpisali w stolicy stosowne umowy. Pieniądze mają być przekazane do końca września.
Na usuwanie skutków powodzi i podtopień na Podkarpaciu z przełomu czerwca i lipca władze Warszawy przekazały łącznie 2 mln zł – w dotacjach wartych od 100 do 300 tys. zł. Była to inicjatywa walczącego wówczas w wyborach prezydenckich prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, którą[paywall] zaakceptowali radni miasta stołecznego.
Pieniądze trafią do gmin Brzyska, Łańcut, Kołaczyce, Jasło oraz gminy miejskiej Jasło, a w naszej części województwa do gminy Jawornik Polski, miasta i gminy Kańczuga oraz miasta i gminy Sieniawa.
Środki te mają posłużyć gminom przede wszystkim do odbudowy zniszczonej lub uszkodzonej przez żywioł infrastruktury drogowej.
– My, samorządowcy, musimy być solidarni. Musimy się wspierać i w sytuacjach długofalowych zagrożeń, jak pandemia koronawirusa, i nagłych katastrof, jak powodzie, które nawiedziły Podkarpacie. To właśnie samorządy najbardziej wtedy cierpią, a przez to tracą mieszkańcy – powiedział prezydent Trzaskowski na spotkaniu, w którego trakcie podpisano umowy o przekazaniu pomocy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jak powiedział tak zrobił. Zobaczymy ile premier przekazał czy tu cicho..
A lot of information is mentioned in your sharing, I appreciate your work. Please continue with more interesting articles.mapquest directions
Jak powiedział tak zrobił. Zobaczymy ile premier przekazał czy tu cicho..
A lot of information is mentioned in your sharing, I appreciate your work. Please continue with more interesting articles.mapquest directions