Reklama

200 tys. na nowy, ale używany autobus

19/05/2019 14:00

35-letni autobus należący do MZK nie przeszedł badania technicznego. Miasto musi go wymienić. Rada miasta wyasygnowała na ten cel 200 tys. zł. Za te pieniądze nie da się jednak kupić nowego pojazdu. Tabor MZK uzupełni więc autobus używany.

– Wiadomo, że nowy autobus niezależnie od tego, jakiej byłby marki, kosztowałby blisko milion złotych – informował na ostatniej sesji rady miasta burmistrz Waldemar Paluch, odnosząc się do zapytania, czy planowany jest zakup pojazdu konkretnej firmy. – Chcemy kupić używany autobus, trzy-, czteroletni, ale taki, który spełni wszystkie nasze wymagania – wyjaśniał W. Paluch. Do zakupu autobusu dorzuci się też MZK. – Zakład ze swoich funduszy pokryje podatek VAT – zapowiadał burmistrz. Na razie nieznany jest ani dostawca, ani termin zakupu, jednak dla utrzymania płynności komunikacyjnej miejskiego przewoźnika sprowadzenie nowej maszyny wydaje się pilne[paywall].

Przy okazji omawiania projektu, umożliwiającego wyasygnowanie potrzebnej kwoty z budżetu miasta, powrócił temat podwyżki cen biletów. – Skoro jest możliwe dofinansowanie MZK w ciągu roku budżetowego, to uważam, że nie było konieczności podwyższania cen biletów – grzmiał radny Mariusz Walter, przekonując, że zamiast podwyżek można było po prostu zasilić MZK odpowiednim dofinansowaniem ze środków publicznych. – Mamy w planach dofinansowanie MZK, tak aby bilety były dla mieszkańców darmowe – ripostował burmistrz. Jak wynikało z jego słów, to wciąż jednak melodia dalekiej przyszłości, wymagająca wielu zmian. Na razie i podwyżka biletów, i wypłacenie z budżetu 200 tysięcy, są faktem.
pac
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    hasler - niezalogowany 2019-05-19 20:26:57

    Wstawanie z kolan w PISoBOLSZEWICKIEJ bolandi.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    J - niezalogowany 2019-05-19 21:11:30

    Kiedy będzie jeżdził autobus na górne partie miasta Wandy ,Sucharskiego, Akacjową ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jan - niezalogowany 2019-05-20 08:42:07

    Kiedy mieszkańcy "Ulanowiec"- dla niewtajemniczonych ul. Grodziszczańskiej doczekają sie komunikacji miejskiej ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama