Reklama

200 tysięcy według potrzeb mieszkańców

14/07/2019 17:00

Ruszyło przyjmowanie propozycji do pierwszego w Kańczudze budżetu obywatelskiego. Etap przyjmowania wniosków potrwa do 31 sierpnia, a ogłoszenie trzech zwycięskich propozycji nastąpi 2 października br. Do rozdysponowania jest 200 tys. zł.

Uchwałę dającą zielone światło pilotażowemu przedsięwzięciu w mieście i gminie Kańczuga radni podjęli jednogłośnie jeszcze w maju. Teraz kańczucki magistrat przystępuje do realizacji rozpisanej na kilka miesięcy inicjatywy[paywall]. Od początku lipca mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje. Mogą to być inwestycje w miejską infrastrukturę, naprawy, modernizacje czy budowy, np. chodników, ulic, parkingów albo oświetlenia. Mieszkańcy mogą też zgłaszać pomysły budowy obiektów służących sportowi lub rekreacji, takich jak: boiska, place zabaw albo trasy turystyczne. Wreszcie zgłoszenia przyjmowane są w kategorii koncepcji zagospodarowywania terenów zielonych, np. poprzez montaż ławek albo plenerowych siłowni. Pierwsze dwa tygodnie września to weryfikacja złożonych dokumentów, zaś do 20 września urzędnicy powinni rozpatrzyć ewentualne odwołania. Głosowanie na kartach pobranych z Urzędu Miasta i Gminy Kańczuga zostanie przeprowadzone w ostatnim tygodniu września (od 23 do 27.09 br.). 2 października ma nastąpić ogłoszenie wyników głosowania i przekazanie maksymalnie trzech projektów do realizacji. Choć budżety obywatelskie w regionie cieszą się zróżnicowaną popularnością, wszędzie przyniosły lokalnej społeczności wymierne profity. Nie inaczej powinno być w Kańczudze, tym bardziej że gra warta jest świeczki. Do rozdysponowania na cele wskazane przez mieszkańców jest 200 tys. zł.


pck
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama