Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mieszkańcowi powiatu przemyskiego, który próbował uniknąć policyjnej kontroli.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 bm., w nocy, w miejscowości Kalników. Około godziny 2 patrol policji zauważył kierującego osobowym volkswagenem, którego tylna tablica rejestracyjna nie była oświetlona. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem, włączając sygnały błyskowe i dźwiękowe celem zatrzymania kierującego do kontroli.
Na widok radiowozu mężczyzna zaczął przyspieszać, zajeżdżać drogę, a w momencie zrównania się pojazdów chciał staranować policyjny radiowóz. Po kilkuset metrach pościgu skręcił w boczną ulicę, gdzie wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Wtedy też 22-letni kierowca wyszedł z pojazdu i zaczął uciekać.
– W volkswagenie podróżowało z kierowcą jeszcze 2 pasażerów – mówi sierżant sztabowy Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.
– Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kiedy kierujący został zatrzymany, wówczas policjanci wyczuli od niego alkohol. W związku z podejrzeniem, że może być pod wpływem środka odurzającego lub alkoholu, pobrano od niego krew. Policjanci sprawdzili również auto, gdzie ujawnili woreczek z białą substancją. Wstępne badanie wykazało, że to mefedron. 22-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej – dodaje.

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.a miał z tyły samochodu naklejke tryzuba???
a miał z tyły samochodu naklejke tryzuba???